Naga MarketsGiełda kryptowalut BitfinrexJedna z największych giełd kryptowalut Bitfinex ogłosiła wczoraj, że inicjuje własne Initial Exchange Offering (IEO).

Bitfinex staruje z Tokinex – nową usługą, która ma być powiązana z własnym tokenem.

Nowa epoka

Bitfinex idzie w podobnym kierunku jak giełdy OKCoin, KuCoin i Binance. Pozyskiwanie funduszy z IEO przyniosło kilka korzyści, które wskazują na przewagę tego modelu w porównaniu do pierwotnej oferty monety (ICO). W tym przypadku umowa pomiędzy giełdą a startupem, który chce sprzedawać tokeny, wiąże się z zobowiązaniem do przestrzegania wszystkich przepisów dot. Know Your Customer (KYC) i Anti-Money Laundering (AML). Tym samym zabezpiecza to interesy inwestorów.

Niestety takie działanie jest zazwyczaj uzależnione od wysokich opłat. Okazuje się jedna, że wcale nie musi tak być. Startupy zatwierdzone do działania na Tokinex nie będą musiały ponosić żadnych kosztów początkowych. Innym plusem jest to, że po pomyślnym zakończeniu zbierania środków, token zostanie umieszczony zarówno na platformie Bitfinex, jak na Ethfinex.

Jak to działa?

Jak w praktyce będzie wyglądał proces sprzedaży tokenów? Każdy potencjalny inwestor musi zarejestrować się za pośrednictwem strony Tokinex, gdzie otrzyma specjalne potwierdzenia KYC od Blockpass. W odpowiedzi otrzyma też materiały opisujące ofertę i dane dot. rozliczeń za pośrednictwem istniejącego portfela giełdy. Nie wiadomo jeszcze, czy użytkownicy będą musieli płacić za korzystanie z usług Tokinex. Możemy jednak założyć, że nie. Ewentualnie będą to niewielkie opłaty.

Oprócz Tokinex, Bitfinex właśnie uruchomia LEO, czyli swój token. Wcześniej np. Binance testował pomysł użycia własnego tokenu w celu obniżenia kosztów transakcji na giełdzie.

Historia giełdy

Bitfinex to założona w grudniu 2012 roku giełda kryptowalut oferująca swoje usługi użytkownikom z całego świata. W zamyśle, stworzona jako platforma pożyczkowa peer to peer Bitcoina szybko rozrosła się do rozmiarów gwarantujących zarówno walkę o palmę pierwszeństwa w branży jak i sporo problemów.

Bitfinex było kiedyś numerem jeden zarówno w obrocie Bitcoinem jak i popularności wśród kryptowalutowej społeczności. Choć z punktu widzenia obrotu giełda znajduje się poza podium (na koniec lipca 2018 roku Bitfinex znajdowało się na piątym miejscu pod względem generowanego wolumenu) to nadal pozostaje pierwszym wyborem wielu z początkujących traderów kryptowalut. Nie przeszkadza w tym historia giełdy pełna spektakularnych katastrof, ani liczna konkurencja. Więcej o platformie przeczytacie tutaj.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here