Naga MarketsLupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut BitfinexBitfinex, siódma co do wielkości giełda kryptowalut na świecie pod względem wolumenu, uruchomiła właśnie handel depozytami zabezpieczającymi dla Tether Gold (XAU). Firma poinformowała o tym na swoim blogu.

Według stanu na 30 stycznia inwestorzy na giełdzie mogą teraz handlować depozytami zabezpieczającymi za pomocą Tether Gold. Stablecoina opartego na złocie sparowano z kilkoma innymi kryptowalutami. Umożliwiono też maksymalnie pięciokrotną dźwignię.

Bitfinex z nowymi opcjami

Paolo Ardoino, dyrektor ds. technologii w Bitfinex, powiedział w komunikacie prasowym, że uruchomienie handlu depozytami zabezpieczającymi opartymi na Tether Gold pozwoli na bardziej wyrafinowane sposoby zabezpieczenia ekspozycji i zarządzania ryzykiem.

„[Tether Gold] pojawia się w porę, biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie złotem i innymi aktywami bezpiecznej przystani w obliczu niedawnych zawirowań na rynkach akcji,” powiedział Ardoino.

Tether Gold

Tether Gold reprezentuje wartość jednej uncji fizycznego złota w postaci sztabki London Good Delivery. Warto dodać, że to stablecoin, co oznacza w praktyce, że złoto zabezpiecza dosłownie każdy token projektu. Kruszec należący do emitenta jest ponoć przechowywany w Szwajcarii. Posiadacze Tether Gold mogą dzięki temu uniknąć wad związanych z fizycznym złotem, takich jak wysokie koszty przechowywania i ograniczona dostępność.

Na dzień dzisiejszy Tether Gold jest jednym z niewielu tego typu produktów, które są dostępne na rynku. Wśród konkurencji warto wymienić takiego stablecoina jak np. PAX Gold.

Bitfinex jak na razie odmówił potwierdzenia tego, czy złoto przechowywane w magazynie zostanie poddane audytowi i te audyty zostaną udostępnione inwestorom.

Bitfinex

Bitfinex to giełda kryptowalut oferująca swoje usługi użytkownikom z całego świata. W zamyśle, stworzona jako platforma pożyczkowa peer-to-peer szybko rozrosła się do rozmiarów gwarantujących jej walkę o palmę pierwszeństwa w branży.

Kiedyś giełda była numerem jeden w obrocie bitcoinami. Z czasem na rynku pojawiły się jednak i inne platformy, które zrzuciły ją z samego szczytu podium. Dziś firma zadowala się chyba swoją niższą pozycją, ale nadal – jak widać po nowym ogłoszeniu – stara się wzbogacać ofertę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here