Naga MarketsLupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut BitfinexZałożona w grudniu 2012 roku giełda kryptowalut Bitfinex ogłosiła, że 27.66270285 BTC, które w związku z naruszeniem bezpieczeństwa w sierpniu 2016 r. zostały bezprawnie zabrane przez rząd Stanów Zjednoczonych wróciło już do portfeli giełdy. 


W specjalnym oświadczeniu giełda przyznała, że współpracowała z międzynarodowymi organami ścigania w celu zapewnienia pomocy w prowadzonym dochodzeniu. Odzyskane środki stanowią jednak jedynie niewielką część (23%) spośród 119,756 BTC, które skradziono w sierpniu 2016 r. Warto przypomnieć, że był to wówczas największy atak hakerski od czasu upadku giełdy Mt.Gox.

Zgodnie z zapisami dot. strategii odzyskiwania środków utworzonej po ataku z 2016 roku, pozyskane BTC zostaną przeliczone na dolary amerykańskie (USD) i wypłacone obecnym właścicielom tokenów RRT (Recovery Right Token).

“W ciągu dwóch lat od włamania na platformę Bitfinex, dziś widzimy rezultaty jasnej i solidnej strategii reagowania oraz wysiłki rządu Stanów Zjednoczonych. To dla nas wielka przyjemność móc zwrócić środki naszym użytkownikom, którzy byli wobec nas lojalni i uwierzyli w nas w bardzo trudnym czasie” – dziękował amerykańskim organom ścigania za ich wysiłki w dochodzeniu w sprawie ataku i zwrotu skradzionych funduszy Giancarlo Devasini, dyrektor finansowy w Bitfinex.

Przypomnijmy, że w celu rekompensaty strat wynikających z kradzieży, giełda Bitfinex uogólniła wówczas straty na wszystkich rachunkach należących do swoich użytkowników w zamian księgując im tokeny BFX w stosunku 1 BFX do każdego skradzionego dolara. W ciągu ośmiu miesięcy od naruszenia bezpieczeństwa wszyscy posiadacze tokenów BFX mieli możliwość ich wymiany po cenie 1 USD lub wymiany tokenów bezpośrednio lub pośrednio na akcje w kapitale zakładowym iFinex Inc. Okazuje się więc, że w ciągu ośmiu kolejnych miesięcy Bitfinex spełnił swoje zobowiązanie do spłaty strat. Dodatkowo giełda stworzyła jednak token RRT, w który zostały przekształcone wszystkie niewymienione tokeny BFX.

“Ponieważ wszystkie tokeny BFX zostały umorzone i zniszczone, pełna ilość odzyskanych bitcoinów jest dziś dystrybuowana proporcjonalnie do posiadaczy RRT” – stwierdził Btfinex.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta w górę dzięki informacjom dot. Brexitu
Następny artykułTygodniowy przegląd setupów od Niala Fullera, 25 lutego – 1 marca 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here