Naga MarketsNowojorski sędzia orzekł, iż sprawa wytoczone przeciwko giełdzie kryptowalutowej Bitfinex odbędzie się przed sądem w Nowym Jorku. Oznacza to brak uznania odwołania złożonego przez giełdę, która domagała się oddalenia pozwu w związku z tym, iż zdaniem Bitfinex sąd w Nowym Jorku nie jest właściwy do rozpoznawania sprawy.


Apelacja odrzucona – postępowanie będzie kontynuowane w Nowym Jorku

Sędzia Joel M. Cohen potwierdził 19 sierpnia, iż w sądzie w Nowym Jorku nadal prowadzone będzie postępowanie przeciwko iFinex Inc. – spółce matkce Bitfinex oraz Tethera, z siedzibą w Hongkongu, w sprawie oskarżeń wysuniętych przez prokurator generalną Leilitę James. Dotyczą one rzekomego wykorzystania przez Bitfinex środków o wartości 900 mln USD w Tether (najpopularniejszy stablecoin, kontrolowany przez iFinex Inc.), należących do klientów indywidualnych i korporacyjnych, by pokryć stratę w wysokości 850 mln USD.

Pod koniec lipca adwokaci Bitfinex i Tether stwierdzili, że prokurator generalna nie posiada ani jurysdykcji osobistej (władza nad samymi firmami), ani jurysdykcji przedmiotowej (władza nad rozpatrywanymi kwestiami), by zacząć sprawę. Z kolei prokurator uważa, iż wystarczy fakt, czy wyrządzono potencjalną szkodę mieszkańcom Nowego Jorku.

W związku z decyzją o oddaleniu odwołania, prokurator będzie miała dostęp do informacji, które giełda do tej pory blokowała na podstawie tymczasowej decyzji wydanej przez sąd w maju. Postępowanie będzie prowadzone na podstawie The Martin Act – ustawy obowiązującej w stanie Nowy Jork dotyczącej walki z oszustwami, w tym naruszeniami w zakresie obrotu papierami wartościowymi i towarami, uznawanej za najbardziej rygorystyczną w całych Stanach Zjednoczonych oraz przyznającej prokurator generalnej szeroki zakres uprawnień.

Nowe uprawnienia prokurator generalnej i obrona ze strony Bitfinex

Dzięki tym uprawnieniom Leilita James będzie mogła wykorzystać 28 dowodów potwierdzających, że Bitfinex w latach 2017-2018 obsługiwał klientów z Nowego Jorku. Zapowiada się więc dalszy ciąg zaciekłej batalii pomiędzy prokuratorem generalnym a giełdą.

Bitfinex zapewnia o swojej niewinności, o czym możemy przeczytać w odpowiedzi na niedawną decyzję sądu na oficjalnym blogu giełdy.

„Pomimo tego, że nie ukrywamy naszego rozczarowania z powodu decyzji wydanej w odpowiedzi na nasz wniosek o oddalenie powództwa, będziemy nadal mocno bronić się przed działaniami prokurator generalnej Nowego Jorku. Wykorzystamy okazję, by podjąć dalsze działania w tej sprawie w sądzie apelacyjnym.”

„Wszelkie twierdzenia jakoby giełda wprowadziła w błąd swoich klientów na temat Tethera (USDT), jego pokrycia oraz transakcji przeprowadzanych pomiędzy Bitfinex a Tetherem są nieprawdziwe. Tak jak zawsze, czujemy się zobowiązani, by bronić naszych klientów, działalności oraz naszej społeczności przeciwko bezpodstawnym zarzutom prokurator generalnej.”

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here