Naga Markets
Nowojorski sędzia orzekł, iż sprawa wytoczone przeciwko giełdzie kryptowalutowej Bitfinex odbędzie się przed sądem w Nowym Jorku. Oznacza to brak uznania odwołania złożonego przez giełdę, która domagała się oddalenia pozwu w związku z tym, iż zdaniem Bitfinex sąd w Nowym Jorku nie jest właściwy do rozpoznawania sprawy.


Apelacja odrzucona – postępowanie będzie kontynuowane w Nowym Jorku

Sędzia Joel M. Cohen potwierdził 19 sierpnia, iż w sądzie w Nowym Jorku nadal prowadzone będzie postępowanie przeciwko iFinex Inc. – spółce matkce Bitfinex oraz Tethera, z siedzibą w Hongkongu, w sprawie oskarżeń wysuniętych przez prokurator generalną Leilitę James. Dotyczą one rzekomego wykorzystania przez Bitfinex środków o wartości 900 mln USD w Tether (najpopularniejszy stablecoin, kontrolowany przez iFinex Inc.), należących do klientów indywidualnych i korporacyjnych, by pokryć stratę w wysokości 850 mln USD.

Pod koniec lipca adwokaci Bitfinex i Tether stwierdzili, że prokurator generalna nie posiada ani jurysdykcji osobistej (władza nad samymi firmami), ani jurysdykcji przedmiotowej (władza nad rozpatrywanymi kwestiami), by zacząć sprawę. Z kolei prokurator uważa, iż wystarczy fakt, czy wyrządzono potencjalną szkodę mieszkańcom Nowego Jorku.

W związku z decyzją o oddaleniu odwołania, prokurator będzie miała dostęp do informacji, które giełda do tej pory blokowała na podstawie tymczasowej decyzji wydanej przez sąd w maju. Postępowanie będzie prowadzone na podstawie The Martin Act – ustawy obowiązującej w stanie Nowy Jork dotyczącej walki z oszustwami, w tym naruszeniami w zakresie obrotu papierami wartościowymi i towarami, uznawanej za najbardziej rygorystyczną w całych Stanach Zjednoczonych oraz przyznającej prokurator generalnej szeroki zakres uprawnień.

Nowe uprawnienia prokurator generalnej i obrona ze strony Bitfinex

Dzięki tym uprawnieniom Leilita James będzie mogła wykorzystać 28 dowodów potwierdzających, że Bitfinex w latach 2017-2018 obsługiwał klientów z Nowego Jorku. Zapowiada się więc dalszy ciąg zaciekłej batalii pomiędzy prokuratorem generalnym a giełdą.

Bitfinex zapewnia o swojej niewinności, o czym możemy przeczytać w odpowiedzi na niedawną decyzję sądu na oficjalnym blogu giełdy.

„Pomimo tego, że nie ukrywamy naszego rozczarowania z powodu decyzji wydanej w odpowiedzi na nasz wniosek o oddalenie powództwa, będziemy nadal mocno bronić się przed działaniami prokurator generalnej Nowego Jorku. Wykorzystamy okazję, by podjąć dalsze działania w tej sprawie w sądzie apelacyjnym.”

„Wszelkie twierdzenia jakoby giełda wprowadziła w błąd swoich klientów na temat Tethera (USDT), jego pokrycia oraz transakcji przeprowadzanych pomiędzy Bitfinex a Tetherem są nieprawdziwe. Tak jak zawsze, czujemy się zobowiązani, by bronić naszych klientów, działalności oraz naszej społeczności przeciwko bezpodstawnym zarzutom prokurator generalnej.”

 


 Wpłaty i wypłaty w PLN? Ponad 40 kryptowalut dostępnych do handlu? To możliwe dzięki ofercie giełdy CoinDeal. Sprawdź!.
tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here