Naga MarketsWyrok TSUEBitfinex i Tether otrzymały zakaz prowadzenia działalności w Nowym Jorku i muszą zapłacić grzywnę w wysokości 18,5 mln USD w ramach ugody z biurem nowojorskiego prokuratora generalnego (NYAG) w sprawie z 2019 roku.

  • Bitfinex i Tether muszą zapłacić grzywnę 18,5 mln USD.
  • Chodzi o sprawę z 2019 r.
  • Firmy nie mogą też działać na terenie Nowego Jorku.

Bitfinex i Tether z problemami

We wtorek prokurator generalny NY Letitia James oskarżyła dwa podmioty – Tethera oraz Bitfinex – o ukrywanie poważnych strat przed inwestorami.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Bitfinex i Tether lekkomyślnie i bezprawnie ukrywały ogromne straty finansowe, aby utrzymać swój plan i chronić swoje wyniki finansowe – powiedziała James. – Twierdzenie Tethera, że jego wirtualna waluta była zawsze w pełni zabezpieczona dolarami amerykańskimi, było kłamstwem. Firmy te ukrywały prawdziwe ryzyko, z jakim borykali się inwestorzy, i były obsługiwane przez nielicencjonowane i nieuregulowane osoby i podmioty działające w najciemniejszych zakątkach systemu finansowego – dodała.

Ukrycie dziury finansowej

Zgodnie z oświadczeniem, dochodzenie prokuratora generalnego stanu Nowy Jork wykazało, że firmy złożyły fałszywe oświadczenia. Dowiedzieliśmy się też, że Bitfinex wykorzystywał fundusze Tethera do potajemnego pokrycia dziury finansowej o wartości 850 milionów dolarów w swoim banku Crypto Capital w Panamie.

Według śledztwa od 2017 roku Tether nie miał dostępu do systemu bankowego i nie posiadał rezerw na zabezpieczenie USDT będącego w obiegu w tamtym czasie. Bitfinex podkreśla, że ​​nie stracił żadnych pieniędzy, twierdząc, że fundusze Crypto Capital zostały skonfiskowane przez rządy w Portugalii, Polsce i USA.

W rezultacie Bitfinex i Tether otrzymały zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności handlowej z mieszkańcami Nowego Jorku. Obie firmy muszę też regularne składać raporty dotyczące swoich podstawowych funkcji biznesowych.

Autor poleca również

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin aktualności | ropa brent | usd/pln prognoza | notowanie lotos | kurs mercator |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here