Naga MarketsBitfarms chce nabyć 48 tys. nowych koparek bitcoin (BTC). Co z niedoborem chipów?Notowana na kanadyjskiej giełdzie w Torronto spółka Bitfarms Ltd. zajmująca się kopaniem bitcoinów, zdecydowała się na zakup 48 tysięcy nowych koparek, aby zwiększyć wydajność haszowania o około 5,0 EH.

  • Po ogłoszeniu informacji akcje Bitfarms rosły o ponad 5% i testowały poziom 7,4 dol. na kanadyjskiej giełdzie
  • W zeszłym roku notowania zyskiwały 400%, a zaledwie od początku roku bieżącego rosną o kolejne 175%

Bitfarms inwestuje w kolejne koparki pomimo problemów z dostępnością chipów

Sprzęt górniczy pochodzi od firmy MicroBT, od której w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy Bitfarms nabył ponad 12 tysięcy zestawów do kopania kryptowalut

Te artykuły również Cię zainteresują
Urządzenia górnicze MicroBT są najbardziej niezawodne, wydajne i konsekwentnie stosowane we flocie spółki. Przewidujemy, że pierwsza dostawa odbędzie się w styczniu lub przed styczniem 2022 roku. Następnie koparki będą dostarczane co miesiąc, a ostatnie zestawy górnicze mają dotrzeć w grudniu 2022 roku. Maszyny będą instalowani w naszych istniejących i nowych zakładach, które są obecnie w fazie rozwoju. W przypadku zmiany warunków rynkowych, Bitfarms wynegocjowała pewne opcje dostawy i dostosowania kontraktu – napisano w informacji prasowej spółki.

Po pełnym wdrożeniu wyżej wymienionych koparek wraz z obecnymi i planowanym dodaniem nowych w 2021 roku, oczekuje się, że zdolność produkcyjna floty górniczej Bitfarms wzrośnie z ponad 1,0 EH w chwili obecnej do 3,0 EH do końca 2021 roku, a następnie przekroczy 8,0 EH do końca 2022 roku.

Wykorzystując najnowszą generację koparek, wzrost hash rate zwiększy udział Bitfarms w globalnym rynku i liczbę zarabianych codziennie bitcoinów. Ponadto, nowe koparki będą oceniane w celu osiągnięcia wysokiego poziomu wydajności przy jednoczesnym zużyciu mniejszej ilości energii elektrycznej niż wcześniejsze modele.

To kolejny ważny krok w historii naszej firmy. Dzięki tej umowie zakupu sprzętu, Bitfarms jest pozycjonowany, aby utrzymać się w pierwszej lidze publicznie notowanych firm zajmujących się wydobywaniem kryptowalut na świecie. Ten zakup i ekspansja będą kamieniem węgielnym naszej strategii rozwoju korporacyjnego do 2022 roku. Podaż koparek będzie jednym z największych wyzwań w przewidywalnej przyszłości ze względu na globalny niedobór materiałów używanych do tworzenia chipów półprzewodnikowych, które są niezbędnym elementem platform do kopania – powiedział Emiliano Grodzki, dyrektor generalny Bitfarms.

Założona w 2017 roku Bitfarms jest jedną z największych, najstarszych i najbardziej rentownych notowanych publicznie spółek zajmujących się wydobywaniem bitcoinów. W dniu 24 lutego znalazła się w gronie spółek z sektora technologicznego, które na giełdzie w Torronto osiągały najlepsze wyniki w przeciągu ostatniego roku.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani wzmocnieniem i rozszerzeniem naszego partnerstwa z Bitfarms. Bitfarms jest jednym z najlepszych operatorów wydobycia bitcoina na świecie. Koparki, które zostaną dostarczone do Bitfarms są bardzo stabilne i wydajne. Wygenerują ogromną wartość dla Bitfarms w jej operacjach wydobywczych i dla jej inwestorów. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością dalszego budowania relacji i współpracy pomiędzy naszymi dwoma firmami – powiedział Vincent Zhang, dyrektor ds. sprzedaży globalnej MicroBT.

W dniu 24 lutego 2021 roku, TSX Venture Exchange ogłosiła 2021 Venture 50. 2021 Venture 50 to ranking najlepszych firm, które osiągnęły najlepsze wyniki na TSX Venture Exchange w ciągu ostatniego roku. Ranking obejmuje 10 spółek z każdego z pięciu sektorów przemysłu, wybranych w oparciu o trzy równorzędne kryteria: wzrost kapitalizacji rynkowej, wzrost ceny akcji i wolumenu obrotów. Bitfarms znalazło się w sekcji Technologia i jest zaszczycone wyborem i znalezieniem się w tak znamienitym gronie wiodących firm.

Bitfarms posiada zdywersyfikowaną platformę produkcyjną z pięcioma zakładami działającymi na skalę przemysłową zlokalizowanymi w kanadyjskim Quebec. Każdy z obiektów jest w 100% zasilany przyjazną dla środowiska energią wodną i zabezpieczony długoterminowymi kontraktami energetycznymi. Bitfarms jest obecnie jedyną notowaną na giełdzie spółką górniczą typu pure-play, audytowaną przez firmę audytorską z Wielkiej Czwórki (Deloitte, EY, KPMG oraz PwC).

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAkcje Dino Polska odnotowało ponad 2-procentową stratę
Następny artykułNikkei wzrósł o 0,5 procent, dobre nastroje wśród inwestorów w Azji
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here