Naga Markets

Bitcoiny za odszyfrowanie danych? Elon Musk potwierdza udaremnienie atak ransomware na Tesla Inc. Elon Musk, CEO Tesla potwierdził, że jego firma miała paść celem ataku ransomware. Haker stojący za planowanym atakiem jest obywatelem Rosji i miał żądać 1 mln dolarów w Bitcoinach (BTC) za odszyfrowanie danych. FBI udaremniło jednak atak na komputery znajdujące się w sieci Tesla, w czym pomógł pracownik producenta aut elektrycznych, który otrzymał od hakera ofertę.

  • Pracownik fabryki Tesli w Nevadzie otrzymał lukratywną ofertę od hakera
  • FBI udaremniło atak ransomware i zatrzymało podejrzanego
  • Akcje Tesli testują w tym tygodniu poziom 500 dolarów

FBI udaremniło atak ransomware, potwierdził Elon Musk

Pracownik fabryki Tesla w Nevadzie dostał niecodzienną ofertę. Miał otrzymać 1 mln dolarów z góry oraz 1 Bitcoina (BTC) za instalację oprogramowania ransomware w sieci komputerowej Tesli.Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Wspomniany pracownik nie zdecydował się na przyjecie oferty. Zamiast tego poinformował załogę Tesli, która zgłosiła sprawę do FBI. W rezultacie, śledczy dokonali aresztowania Egora Igorewicza Kriuczkowa, 27-letniego Rosjanina przebywającego w Los Angeles.

Gdyby atak się powiódł, Kriuczkow mógłby zażądać astronomicznego okupu za odszyfrowanie komputerów Tesla. Kapitalizacja spółki przekroczyła bowiem 460 mld dolarów. Teraz jednak, haker może spędzić w więzieniu nawet 5 lat, o ile zostanie uznany za winnego.

Hakerzy wykorzystujący oprogramowanie ransomware służące do szyfrowania plików często żądają okupu w Bitcoinach lub innych kryptowalutach, które trudno wyśledzić. Jak podaje FBI, ofiary ataków ransomware w ciągu ostatnich 6 lat zapłaciły hakerom ponad 140 mln dolarów za odszyfrowanie danych.

Akcje Tesla wzrosły w sierpniu o ponad 74 proc.

Tesla stanowi kuszący cel dla ataków hakerskich, spółka rośnie bowiem w zawrotnym tempie. Jak widać na wykresie miesięcznym poniżej, kurs akcji zwyżkuje nieprzerwanie od 5 miesięcy, a w sierpniu zyskał ponad 74 proc. i przekroczył poziom 500 dolarów za akcję.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

NED
Notowania Tesla Inc. – wykres miesięczny

Podczas pierwszej sesji września notowania otworzyły się na rekordowym poziomie, jednak dalszą część sesji zdominowała podaż. W rezultacie notowania osunęły się blisko 4,7 proc., do poziomu 475,05 dol. W dzisiejszym handlu przedsesyjnym kurs znajduje się ponad poziomem 481 do.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here