Naga MarketsPortfele krypto z algorytmem w środku – zapala się czerwone światłoBitcoiny dotąd zamrożone na słynnym już portfelu Plus Token są ponownie w ruchu. Słynny w Chinach program Ponzi posiada podobno aż ok. 187 000 BTC.

Nowy ruch z portfela sygnalizuje, że ktoś z zespołu Plus Token nadal ma dostęp do tych środków. Co ważne, kryptowaluty zostały ruszone z portfela kilka dni po przebiciu przez BTC poziomu 10 000 USD.

Plus Token rusza swoje monety

Transakcja 11 999 BTC jest teraz warta ponad 120 milionów dolarów. Plus Token jest zaś znany z tego, że przenosił swoje monety w relatywnie niskich transakcjach, sprzedając je przez Huobi. Pochodzenie coinów potwierdziła Dovey Wan, współzałożycielka Primitive Crypto. Wan śledził oszustwo od miesięcy.

Ponieważ Plus Token działał głównie w Chinach, jego działalność nie była wykrywana przez globalne media społecznościowe lub serwisy informacyjne przez miesiące. Tyle że program potencjalnie wpływał na rynek BTC równie długo. Jest podejrzenie, że jego twórcy zrzucali na giełdy spore ilości kryptowaluty i tym samym zaniżali kurs bitcoina.

Tym razem portfel wysłał znaczną sumę na nowy, nieznany adres. Ten ruch może być częścią inicjatywy, która ma na celu ukrycie otrzymanych przez naiwnych inwestorów coinów.

Dokładne zasoby, jakie posiada PlusToken, są nieznane, ale spekuluje się, że może chodzić o aż około 200 000 BTC. Tym samym to więcej niż mają np. hodlerzy w postaci braci Winklevoss.

Piramida z Chin

Plus Token pojawił się na rynku w 2019 r., mniej więcej kiedy ceny BTC osiągnęła blisko 14 000 USD. Twórcy zachęcali inwestorów do przelewania na ich portfel kryptowalut. Ci drudzy mieli na tym zarabiać odsetki. Po pewnym czasie przestano jednak wypłacać i obiecane zyski i bitcoiny, które znalazły się na walletach. Nie jest jasne, ile osób dokładnie oszukano.

Piramida Plus Token została obecnie zaliczona do największych oszustw, które miały miejsce na rynku kryptowalut w 2019 roku. Łącznie wyciągnięto od użytkowników programu ponad 2,9 miliarda dolarów. Część twórców Plus Token trafiło za kratki. Ostatni ruch na portfelu pokazał jednak, że ktoś z osób zarządzających jest na wolności.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here