Naga MarketsBitcoiny z "ery Satoshi'ego" warte 12 mln dolarów w końcu się ruszyłyW sieci bitcoina ruszyły się BTC warte 12 mln dolarów, które stanowiły nagrodę za wykopanie bloku w 2010 roku. Dokładnie 1050 bitcoinów z tzw. “ery Satoshiego” zostało przetransferowanych w niedzielę 11. października.

  • Transfer 1050 BTC odkrył btcparser.com
  • Obecna wartość tych bitcoinów to prawie 12 mln dolarów
  • Dekadę temu te BTC były warte około 100 dolarów

Bitcoiny sprzed 10 lat zmieniają portfel

Około 20 bloków z nagrodami za wydobycie z 2010 roku zostało wydanych w jednym bloku. Następnie 1000 BTC zostało skonsolidowanych w jeden adres przed kolejnym transferem. Ogromny ruch dziesięcioletnich „uśpionych” bitcoinów został przechwycony przez analizator transakcji w łańcuchu. Z całego transferu, około 9,999999943 BTC wartych 114 tysięcy dolarów zostało wysłane do Free Software Foundation.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Podobnie jak w przypadku dużego ruchu na dzień przed 12. marca, górnik przeniósł również jeden ostatni blok z 2010 r. wydobyty na wysokości bloku 652 229, aby zakończyć grupę transakcji, co daje w sumie 21 kolejnych nagród za wydobycie z ery Satoshi’ego.

Do tej pory wiadomo, że w niedzielę przesłana została spora część “uśpionych bitcoinów” z 2010 r. Działanie to zostało przechwycone przez aplikację Btcparser.com, gdy górnik lub górnicy postanowili wydać około 21 bloków sprzed dekady.

Ruch “uśpionych” bitcoinów

Bloki z 2010 roku transferowanie w niedzielę są obecnie warte  prawie 12 mln dolarów. Jednakże, 10 lat temu ich wartość opiewała zaledwie na 100 dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ruch „uśpionych” nagród za wydobycie bitcoina nie jest regularnym zjawiskiem, a zwłaszcza monet, które zostały wykopane dziesięć lat temu i od tego czasu są uśpione. Ruch z 11 października 2020 r. jest również dość dziwny, ponieważ osoba lub ludzie zdecydowali się przenieść dokładnie taką samą liczbę bloków z 2010 r., jak podczas incydentu z marca br. Nagroda za wydobycie bloków z 2010 roku, dziwnym zbiegiem okoliczności wykopana 11. marca tego roku, również została przetransferowana na koniec sesji ruchów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here