Naga MarketsBTC, Bitcoin, Polska, ComparicNieco ponad 2,700 BTC trafi na otwartą aukcję organizowaną przez rząd Stanów Zjednoczonych. Wirtualna waluta została skonfiskowana przez amerykańskie władze w kilkudziesięciu przypadkach zatrzymań różnego rodzaju przestępców.


Zdecydowana większość kryptowaluty pochodzi od handlarzy sprzedających narkotyki bądź inne nielegalne substancje za pomocą serwisu SilkRoad. Zamknięta w 2013 roku platforma aukcyjna działająca w sieci Tor gwarantującej pełną anonimowość użytkownika umożliwiała kupno oraz sprzedaż narkotyków, leków, kradzionych kart kredytowych czy broni. Amerykańscy prokuratorzy informowali również o przypadkach ogłoszeń płatnych morderców, którzy za pośrednictwem SilkRoad mieli wyszukiwać kolejnych klientów.

Całość platformy opierała się na w pełni anonimowej kryptowalucie – Bitcoinowi. Gdy doszło do pierwszych zatrzymań w związku z nielegalną działalnością czarnorynkowego odpowiednika eBay, prokuratorzy uzyskali również dostęp do wirtualnych portfeli pełnych BTC.

Do tej pory nie wiedziano co zrobić z zapisami na dyskach, które od 2013 roku zyskały na wartości kilkaset procent. Jednym z rozwiązań okazała się aukcja, na której pozyskane od przestępców Bitcoiny zostaną sprzedane chętnym. Osoby pragnące wziąć udział w aukcji powinny zarejestrować się na stronie internetowej U.S. Marshals Service do dnia 18 sierpnia. Aukcja rozpocznie się 22 sierpnia.

Od października 2013 roku kiedy zamknięto Silkroad, kurs BTC/USD uległ gwałtownym wahaniom. Dziś BTC jest wart nieco ponad trzy razy więcej niż w momencie zamknięcia serwisu.
Od października 2013 roku kiedy zamknięto Silkroad, kurs BTC/USD uległ gwałtownym wahaniom. Dziś BTC jest wart nieco ponad trzy razy więcej niż w momencie zamknięcia serwisu. |źródło: www.tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here