Naga MarketsBitcoiny warte 140 tys. dol. przejęte przez północnokoreańskich hakerów. Zajęcie rachunku nic nie dałoAmerykański Departament Sprawiedliwości (DoJ) wniósł o przepadek 280 kont obsługujących cyfrowe waluty w związku atakami hakerskimi, o które obwinia się Koreę Północną. Pjongjang dzięki skradzionym aktywom może obchodzić nałożone sankcje i sponsorować rozwijanie broni masowego rażenia. Jednakże, na jednym z zajętych kont odnotowano ruch, w którym 12 Bitcoinów zostało przesłanych do anonimowego portfela.

  • Amerykański Departament Sprawiedliwości zamroził 280 kont, które padły ofiarą ataku północnokoreańskich hakerów
  • Cyberprzestępcy zdołali wyprowadzić 12 Bitcoinów z zajętego konta
  • Hakerzy wykorzystują “chain hopping” do zacierania śladów

12 Bitcoinów przetransferowanych z zamrożonego konta

Bitcoiny warte około 140 tysięcy dolarów zostały przesłane do anonimowego portfela, jak donosi Whale Alert, bot śledzący znaczące transakcje kryptowalutowe.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

– Jeden z elementów wejściowych tej transakcji znajdował się na liście kont zajętych przez rząd USA. Nie jest jasne, kto dokonał transakcji – napisał na Twitterze Whale Alert

W skardze datowanej na 27 sierpnia br., Departament Sprawiedliwości USA twierdzi, że rachunki zostały wykorzystane przez rząd Korei Północnej do prania kryptowalut o wartości prawie 3 milionów dolarów. Amerykański rząd twierdzi, że skradzione fundusze pomagają  Pjongjangowi w podważaniu sankcji i sponsorowaniu prac nad bronią masowego rażenia.

Kryptowaluty, o których mowa zostały skradzione podczas dwóch ataków hakerskich 1 lipca i 25 września 2019 roku. Giełdy straciły wtedy altcoiny i tokeny warte 272 tysiące dolarów, a także inne wirtualne waluty o wartości ponad 2,5 mln dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Hakerzy wykorzystali tzw. “chain hopping”

Amerykańscy śledczy powiedzieli, że hakerzy wykorzystali technikę znaną jako „chain hopping”, w której kryptowaluty wymieniane są na inne, aby zatrzeć ślady. Pomoc w praniu funduszy mieli zapewnić chińscy traderzy z rynku pozagiełdowego (OTC).

– Pomimo wysoce wyrafinowanych technik prania pieniędzy, dział ds. Cyberprzestępczości IRS-CI był w stanie z powodzeniem prześledzić skradzione fundusze bezpośrednio z powrotem do północnokoreańskich podmiotów – powiedział Daniel Fort, szef Internal Revenue (IRS) Criminal Investigation.

280 adresów zostało zamrożonych z powodu śledztwa, a giełdy współpracowały, aby skradzione fundusze nie zostały zamienione na waluty fiducjarne i utracone na zawsze.

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) informowała wcześniej, że Korea Północna zarobiła na cyberatakach 2 miliardy dolarów .

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here