Naga MarketsBitcoiny BTC o wartości 50 tysięcy dolarów, tyle wydobywa kopalnia w nowojorskiej elektrowniElektrownia Greenidge Generation zlokalizowana w  amerykańskim stanie Nowy Jork, wykorzystuje część własnej energii elektrycznej do wydobywania bitcoinów na skalę przemysłową. Koparki o wartości 65 mln dolarów pozwalają wydobyć 5,5 Bitcoina (BTC) w ciągu dnia. Kryptowaluty w tej liczbie warte są dziś około 50 tysięcy dolarów.

Do generowania czystej energii elektrycznej, elektrownia wykorzystuje gaz ziemny doprowadzany do niej rurociągiem. Przed 2017 rokiem, elektrownia do produkcji energii elektrycznej korzystała z węgla.

Tani prąd sprzyja wydobywaniu Bitcoina (BTC)

 

Operację wydobycia Bitcoinów w Greenidge Generation prowadzi Atlas Holding LLC, firma private equity. Firma Atlas zainstalowała w elektrowni około 7 tysięcy maszyn do wydobywania kryptowaluty, które mogą “wykopywać” około 5,5 Bitcoina dziennie.

Inwestycja w farmę wydobywczą kosztowała około 65 milionów dolarów. Kopalnia kryptowalut korzysta z taniej energii elektrycznej, maszyny pracują bowiem wykorzystując moc “poza licznikiem” (behind the meter).

Zobacz też: Kurs dolara szoruje po dnie. Inwestorzy wyceniają kolejną obniżkę stóp procentowych przez Fed

Farma serwerów do wydobywania najstarszej kryptowaluty zużywa około 15 megawatów ze 115 megawatów produkowanych przez elektrownie.

Halving nie straszny

Wielu górników obawia się zaplanowanego na maj halvingu, po którym nagroda za wydobycie bloku w sieci Bitcoina zmniejszy się o połowę, do 6,25 BTC. Z uwagi na to, że koszty wydobycia w Greenidge Generation są już niskie i przewidywalne, właściciele zakładu uważają, że mają “korzystną pozycję rynkową” i wierzą, że kopanie Bitcoina będzie opłacalne nawet po halvingu.

“Ze względu na naszą wyjątkową pozycję jako zakładu kogeneracji jesteśmy w stanie zarabiać pieniądze na rynkach spadkowych, dzięki czemu możemy wyłapać korzyści ze zmiennych wahań cen” – powiedział Tim Rainey, dyrektor finansowy Greenidge Generation.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here