Naga Markets

Dane on-chain wskazują na to, że Bitcoiny w dalszym ciągu opuszczają giełdy kryptowalut. Od czasu, gdy w marcu 2020 r. odnotowano rekord pod względem salda monet BTC przechowywanych na tego typu platformach, odpływ makro do aktualnych poziomów wyniósł 4,6% podaży tej wirtualnej waluty znajdującej się w obiegu. Wcześniej analitycy zauważyli, iż ilość spekulantów oraz inwestorów krótkoterminowych na rynku Bitcoina uległa skurczeniu. Swoją dominację zwiększyli zaś HODLerzy tej kryptowaluty.  

  • Bitcoiny wciąż odpływają z giełd kryptowalutowych. Od rekordu pod względem salda w wysokości 17,2% podaży dostępnej w obiegu, ilość ta spadła do 12,6%
  • Dane te mogą sugerować, że inwestorzy nie chcą sprzedawać swoich BTC przy aktualnych poziomach cenowych, a na rynku dominację zwiększają HODLerzy
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakąkolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, sieci kantorów umożliwiającej wymianę ponad 460 kryptowalut

Bitcoiny stale odpływają z giełd

Z danych pochodzących od platformy zajmującej się analizą informacji umieszczonych na blockchainach wynika, iż monety BTC były intensywnie wycofywane z platform handlowych w ostatnim czasie. Co ciekawe, od ATH pod względem wysokości salda z marca 2020 r., które wyniosło 17,2% podaży największej kryptowaluty w obiegu, ilość ta spadła o 4,6%. Oznacza to, że obecnie na giełdach trzymane jest około 12,6% wydobytych Bitcoinów.Zdaniem ekspertów może być to dobry sygnał, świadczący o tym, iż wielu inwestorów nie chce sprzedawać swoich BTC przy aktualnych poziomach cenowych. Użytkownicy wirtualnych walut zwykle przesyłają swoje krypto zasoby z zewnętrznych portfeli na giełdy, gdy zamierzają je spieniężyć. Ze względów bezpieczeństwa w zakresie długoterminowym zwykle nie trzymają oni Bitcoinów na tego typu platformach.

AVA Trade

Wcześniej analitycy z Glassnode stwierdzili, że tzw. bitcoinowi turyści niemal całkowicie opuścili rynek. Do tej grupy zaliczyli oni spekulantów oraz osoby liczące na szybkie krótkoterminowe zyski. Wskazali wówczas, iż swoją dominację zaczęli zwiększać HODLerzy.

Kurs BTC z niewielkim odbiciem

Cena Bitcoina urosła o ponad 6% w zakresie 7-dniowym. W ciągu ostatniej doby odnotowała ona zaś spadek w wysokości 2,3%. Przy aktualnych poziomach w wysokości 23,2 tys. dol. za monetę kurs BTC oddalony jest od swojego szczytu z listopada 2021 r. o więcej niż 66%.

Od swojego tegorocznego dołka w okolicach 17,7 tys. dol. czołowa kryptowaluta urosła o ponad 30%. Według wskaźnika lęku i chciwości na rynku wirtualnych walut od platformy alternative.me panika wśród inwestorów uległa zmniejszeniu. 

Maksimum na wykresie Bitcoina w ciągu ostatnich 30 dni wyniosło 24,2 tys. dol., według uśrednionych danych pochodzących z CoinMarketCap. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułKrajobraz po środowej decyzji Fed. Czy rynki spodziewają się dalszych podwyżek?
Następny artykułOptymistyczne nastroje podczas sesji azjatyckiej. Przegląd ważnych informacji ze świata
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here