Naga Marketsbitcoiny-btc
Źródło: unplash.com/@drawkit

Nayib Bukele stojący na czele Salwadoru poinformował swoich obserwatorów o tym, że władze państwa, które reprezentuje, dokonały zakupu kolejnych bitcoinów. Tym razem salwadorski rząd zwiększył swoje saldo o 420 monet BTC. Przy aktualnym kursie w okolicach 60,5 tys. USD ich wartość przekracza 25,4 mln USD! Obecnie rząd tego kraju posiada w swoim portfelu łącznie 1 120 bitcoinów wartych ponad 67,7 mln USD!

Bitcoiny warte 25 mln USD trafiły do portfela Salwadoru

Salwadorski prezydent Nayib Bukele ogłosił w środę, że jego kraj nabył 420 nowych BTC. Przy obecnym kursie ich wartość wynosi ponad 25,4 mln USD. W ubiegłym miesiącu władze Salwadoru dokonały zakupu 150 monet BTC. Łącznie zgromadziły one aż 1 120 bitcoinów, których wartość przekracza 67,7 mln USD. Z początkiem września br. Salwador oficjalnie stał się pierwszym krajem, który uczynił najpopularniejszą kryptowalutę prawnym środkiem płatności na swoim terenie. Tym samym na sprzedawcach spoczął obowiązek przyjmowania zapłaty w bitcoinach za towary i usługi. Tamtejszy rząd uruchomił w tym celu własną infrastrukturę dla przedsiębiorców przeznaczoną do obsługiwania płatności w BTC, jednak ta zmagała się z licznymi usterkami technicznymi. 

Niektóre duże marki zlokalizowane na terenie Salwadoru tj. McDonald’s postanowiły skorzystać z rozwiązań oferowanych przez inne platformy z branży kryptowalutowej. 

Bycze prognozy dla BTC

Dokonanie zakupu kolejnych bitcoinów przez Salwador świadczy o tym, że jego władze liczą na jeszcze większy wzrost kursu tej kryptowaluty. W ubiegłym tygodniu jej cena podniosła się do najwyższego poziomu wszech czasów w wysokości 66 930 USD. W kolejnych dniach doszło jednak do spadków w okolice 60 tys. USD, a w ciągu wczorajszej sesji kurs BTC osunął się do poziomu 58,4 tys. USD.

Wielu handlowców kryptowalutowych w dalszym ciągu wykazuje bycze nastroje względem bitcoina. Znani analitycy tj. twórca modeli S2F oraz S2FX PlanB spodziewa się, że sześciocyfrową cenę za jednego BTC w dolarach amerykańskich zobaczymy jeszcze w tym roku. Z kolei eksperci z JP Morgan uważają, iż rosnące obawy związane z inflacją pieniędzy fiducjarnych mogą dalej popychać tę kryptowalutę w górę.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here