Naga MarketsBitcoinWszyscy mieszkańcy Wspólnoty Dominiki na Morzu Karaibskim (ponad 70 tysięcy osób), będą mogli otrzymać Bitcoiny w ramach projektu „The Bit Drop”. Akcja została rozpoczęta przez przedsiębiorców związanych z wirtualnymi walutami, interesariuszy oraz oficjeli lokalnego rządu.

Event został zaplanowany na 14 marca 2015 roku. W ramach The Bit Drop na wyspie odbędzie się ogromna impreza wpierana przez celebrytów, muzyków oraz społeczność Bitcoina, połączona z seminariami edukacyjnymi i wręczaniem darmowych upominków.Kierownik projektu – Sarah Blincoe – w jednym z udzielonych wywiadów powiedziała, że pomysł imprezy narodził się z jednego prostego pytania. Jak wręczyć Bitcoiny jak największej ilości ludzi, w jednej chwili i w jednym miejscu? To właśnie na tej bazie powstał cały plan projektu. Bitcoiny zostaną rozdysponowane pomiędzy mieszkańcami wyspy poprzez wiadomości tekstowe (jednak bez podawania dokładnej kwoty). Wybór takiej formy promocji nie jest przypadkowy – na niewielkiej wyspie aktywnych jest ponad 100 tysięcy urządzeń mobilnych (przy 70 tysiącach mieszkańców).

Otwarte zaproszenie na Bitcoinową imprezę "The Bit Drop"
Otwarte zaproszenie na Bitcoinową imprezę „The Bit Drop”

Chociaż cel imprezy jest jak najbardziej poważny, grupa odpowiedzialna za projekt The Bit Drop zdecydowała się nadać całości bardzo lekkiego formatu. Sprzyja temu na pewno gorący i imprezowy klimat Karaibów.

W projekt zaangażowane są takie podmioty z branży jak Coinpault (portfel BTC), College Cryptocurrency Network (studencka grupa non-profit), Bitcoin Beauties (grupa robocza zrzeszająca żeńską część społeczności BTC) oraz Aspen Assurance (dostawca ubezpieczeń).

Zdaniem Blincoe, Dominika ze swoją relatywnie małą populacją oraz niskim PKB jest idealną lokalizacją na organizację imprezy tego typu. Projekt nie ogranicza się jedynie do marcowego eventu w przyszłym roku. Po jego zakończeniu na wyspie rozstawione zostaną systemy umożliwiające dokonywanie transakcji za pomocą BTC oraz bankomaty pozwalające na wymianę/wypłatę kryptowalut.

Co powiedzielibyście na tego typu imprezę w Polsce? Cieszyłaby się dużym zainteresowaniem?

Za coindesk.com

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here