Naga MarketsBitcoinowy wieloryb, który zgromadził 9000 BTC pod koniec 2018 roku, sprzedał je po 22 miesiącach za 12 000 USD i dwóch fazach kapitulacji.

  • Bitcoinowy wieloryb sprzedał swoje zasoby w BTC.
  • Czekał ze sprzedażą blisko 2 lata.

Wieloryb sprzedaje BTC

Wieloryb – inwestor indywidualny na rynku kryptowalut, który posiada dużą ilość BTC – kupił prawie 9000 BTC w trzecim kwartale 2018 roku. Teraz sprzedał swoje zasoby.Wieloryb trzymał się BTC przez prawie 22 miesiące, wytrzymał nawet dwie główne fazy kapitulacji. Bitcoin dwukrotnie spadł wtedy do poziomu poniżej 4 000 USD, najpierw w styczniu 2019 r., a drugi w marcu 2020 r., w czasie „koronawirusowego” krachu. Inwestor czekał przez oba te okresy, ostatecznie sprzedając kryptowaluty za około 12 000 USD.

Co  to sugeruje?

Co to oznacza? Po pierwsze, duzi gracze wyprzedają swoje zasoby, a tym samym je rozpraszają. To dobry sygnał, bowiem rozproszone kryptowaluty niwelują ryzyko spadków wywołanych przez jednego gracza.

16 sierpnia portal Cointelegraph poinformował, że „duże skupiska wielorybów są obecne w przedziale od 12 000 do 14 000 dolarów. Na poziomie 12 000 USD wiele wielorybów osiąga zysk lub osiąga rentowność, co prawdopodobnie może zachęcić je do sprzedaży.” 

Powyższe wskazywałoby jednak na to, że mogą czekać nas fale spadków. Możliwe jednak, że duzi inwestorzy – widząc dynamikę ruchów BTC – powstrzymają się i będą czekać na większą hossę, która jest realna. Wielu ekspertów wskazuje na to, że w 2021 r. czeka nas wręcz bańka, która doprowadzi do skoku ceny do 50 000 USD albo i wyższych pułapów na wykresie.

Autor poleca też:

 

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here