Naga MarketsObserwowane wcześniej w tym roku działania dużych graczy na rynku kryptowalut, zwanych potocznie „wielorybami”, przyczyniały się do istotnych ruchów ceny. Jednak 29 lipca doszło do ogromnych transferów na Bitcoinie, które najprawdopodobniej nie miały charakteru spekulacyjnego, co nie oznacza, że nie warto się im przyjrzeć.


Potężne transfery na BTC na ponad 1,3 mld USD

Chodzi przede wszystkim o ogromny transfer na kwotę 142.323 BTC o wartości ponad 1,3 mld USD, co stanowi aż 0,8% wszystkich monet znajdujących się w obiegu. Najprawdopodobniej za tym ruchem stoi Xapo, firma z branży krytowalutowej, której portfel został nabyty przez Coinbase.

Jako pierwszy ruch ten zauważył na Twitterze Larry Cermak, dyrektor ds. badań w the Block, po czym wiadomość o tym rozprzestrzeniła się bardzo szybko w mediach społecznościowych. Zauważył on również, że nie wygląda na to, by za transakcją tą stała któraś z giełd kryptowalutowych.

Zaledwie kilka godzin wcześniej maił miejsce jeszcze jeden poważny transfer, tym razem na kwotę ok. 50.000 BTC. Ustalono wstępnie, że przeprowadził ją również Xapo. Daje to łączną kwotę blisko 200.000 BTC i wiele wskazuje na to, że stoi za tym jeden gracz.

Według Su Zhu, CEO funduszu hesgingowegoThree Arrows Capital, Xapo przechowuje obecnie około 700.000 BTC. Wiele osób śledzących rynek zauważyło, że duża część tych środków nie była transferowana co najmniej od 2016 roku, a część z nich nawet od 2015.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Pojawiają się rzecz jasna liczne pytania jaki był powód tak dużych ruchów i odpowiedzi najczęściej wskazują na wspomnianą wcześniej transakcję zakupu portfela Xapo przez Coinbase. Jednak dla części osób działanie wieloryba jest powodem do obaw, że środki te mogą być wykorzystane do realizacji dużego zlecenia sprzedaży, w celu potrząśnięcia rynkiem. Nie brakuje też spekulacji, iż transferu mógł dokonać sam Satoshi Nakamoto.

To nie pierwszy duży ruch, za którym stoi wieloryb

Wcześniej w tym miesiącu zidentyfikowano transakcję sprzedaży na kwotę 15.000 ETH dokonaną przez jednego gracza na giełdzie Bitstamp, która, jak twierdzą niektórzy, zapoczątkowała równolegle spadki na Bitcoinie. Również początków tegorocznych wzrostów w kwietniu na BTC upatruje się w skumulowanym działaniu pojedynczego gracza dysponującego kwotą 100 mln USD, który przy zastosowaniu algorytmów uruchomił zlecenia kupna na trzech giełdach równocześnie: Coinbase, Kraken i Bitstamp.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here