Naga Markets



Obserwowane wcześniej w tym roku działania dużych graczy na rynku kryptowalut, zwanych potocznie „wielorybami”, przyczyniały się do istotnych ruchów ceny. W ostatnich dniach zauważono transakcję na dużą skalę na blockchainie Bitcoina, przenoszącą 13 180 BTC, wartą ponad 108 milionów USD według obecnych cen. Czy wpłynie to na notowania wirtualnej waluty?


Transakcja przeniosła ponad 13 tys. BTC na nowy portfel

Tajemnicza transakcja przywróciła spekulacje dotyczące prognozy ceny BTC, a niektórzy sugerują, że wirtualne monety były przygotowane do sprzedaży. Dla innych zwiększona aktywność może również oznaczać przygotowanie do silnych wzrostów. Transakcja sama w sobie nie jest niezwykła, choć tzw. „ruchy wielorybnicze” są w ostatnim czasie dość rzadkie.

Zaobserwowano również kilka mniejszych transakcji od 650 do 1000 BTC przenoszących środki na giełdy, co wywołało więcej prognoz dotyczących możliwych spadków.

W ubiegłym miesiącu sieć Bitcoina odnotowała transakcję wartą ponad 1 miliard dolarów, co zaskoczyło wielu użytkowników. Według oficjalnych danych istnieje duża ilość portfeli „wielorybich”, które utrzymują tysiące BTC poza giełdami kryptowalut, powodując czasem zamieszanie poprzez przenoszenie monet między portfelami.

Przedmiotowy adres transakcyjny znajduje się pod numerem 52 na „liście najbogatszych posiadaczy Bitcoinów” i posiada 0,07396% całkowitej ilości BTC. Adres pochodzi z 2016 roku i jest aktywny, gdyż przeprowadzono dotychczas 121 transakcji.

Sieć Bitcoin powróciła do stosunkowo wysokiej aktywności, ponad 800 000 transakcji dziennie. Jednak rzeczywisty przepływ funduszy może być niższy. Również aktywność blockchaina może być myląca, ponieważ gwałtowne wzrosty mikro-transakcji różnią się od dni, w których przenoszone są duże wartości pieniężne.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Kurs Bitcoina odbija od 8 tys. USD

Po ujemnym trzecim kwartale cena Bitcoina wykazuje pogorszenie nastrojów. BTC handluje w okolicach 8200 USD po odreagowaniu od niskich wartości w pobliżu poziomu 7800 USD. Spadek poniżej formacji potrójnego dna i przebicie poziomu wsparcia 7700 USD może wywołać większą deprecjację wirtualnej waluty z celem na poziom 6000 USD (dołek z maja 2019 r.). Z drugiej strony pokonanie oporu 8500 USD umożliwi test poziomu 9050 USD, a w konsekwencji jego przebicie otworzy drogę do psychologicznego poziomu 10 000 USD.

Zobacz również: Bitcoin balansuje na granicy 8 tys. USD, gdy Niemcy myślą o kryptowalutowym euro

Kurs BTCUSD, źródło
Kurs BTCUSD, źródło: tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUE zaprzecza doniesieniom w sprawie Brexitu. Funt oddaje zyski
Następny artykułCzy da się odwołać prezydenta USA?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here