Naga MarketsBitcoinowy wieloryb ożył. Przeniósł BTC warte 550 mln dolarów nieruszane od 7 latBitcoin (BTC) waha się dziś w okolicach 55 000 USD. Trudno powiedzieć, czy wysoka cena przyczyniła się “do wybudzenia” Bitcoinowego wieloryba. Wiadomo jednak, że po 7 latach uśpienia, ów wieloryb ruszył swoje 10 000 BTC warte dziś 550 milionów USD.

  • Duży ruch kryptowalut wykrył bot BTCparsers śledzący dane w technologii blockchain
  • Bitcoiny pozostawały uśpione od 2013 roku
  • Cena BTC urosła przez ten czas o ponad 17 000 proc.

Wieloryb ruszył Bitcoiny warte ponad 0,5 mld USD

Ruch znacznej wielkości wykrył bot BTCparsers śledzący dane w technologii blockchain. Wspomniane Bitcoiny były przechowywane w dwóch oddzielnych portfelach zawierających po 5000 BTC od 11 sierpnia 2013 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na jednym z portfeli wykonano łącznie 27 transakcji w 2013 roku. 5 000 BTC przetransferowano wtedy do portfela nieznanego pochodzenia. Podobnie było w przypadku drugiego portfela, gdzie w 2013 roku wykonano 28 transakcji.

Podane adresy w przeszłości przeniosły niemal taką samą ilość monet w tych samych dokładnych datach, co zdecydowanie sugeruje, że 10 000 BTC należy do tego samego Bitcoinowego wieloryba. Wygląda również na to, że kryptowaluty spoczywały bezczynnie w portfela od 11 sierpnia 2013 roku.

Wydaje się, że nowe portfele, które obecnie przechowują BTC, nie mają żadnych znanych powiązań z organizacjami kryptograficznymi lub giełdami, na których można by je sprzedać lub handlować na otwartym rynku.

Kiedy pierwotne portfele zostały utworzone, Bitcoin kosztował około 330 USD, co daje ich właścicielowi zyski w wysokości ponad 17 000 proc. w ciągu siedmiu lat. Trzeba przyznać, że to całkiem fajny zwrot z inwestycji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Cofnięcie na BTC/USD

Na giełdzie Bitstamp w weekend trzeba było zapłacić za 1 Bitcoina ponad 61 700 USD. Jednakże, w tym tygodniu obserwujemy cofnięcie, a dołek na BTC/USD uplasował się dziś na poziomie 53 221 USD.

Nadal jednak największa kryptowaluta porusza się w niezaprzeczalnym trendzie wzrostowym. Dynamiczne wsparcie może tu zapewnić 20-dniowa średnia krocząca.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here