Naga MarketsAmerykański kandydat na senatora, Austin Petersen, znany ze swojego poparcia dla Bitcoina i kryptowalut, przegrał 7 sierpnia prawybory z ramienia Republikanów. Według nieoficjalnych wyników opublikowanych przez Sekretarz Stanu Missouri, Petersen przegrał walkę z prokuratorem generalnym Joshem Hawleyem, który otrzymał 58,6% z 663 553 głosów.

Fundowanie kampanii z pomocą kryptowalut

W lutym ABC News poinformowało, że podczas kampanii wyborczej Petersena do Senatu kandydat otrzymał 24 darowizny w Bitcoinie o wartości niecałych 10 000 USD. Jedna z wpłat była podobno największą dotacją w Bitcoinie kiedykolwiek otrzymaną w wyborach federalnych.

Po otrzymaniu w dniu 20 grudnia wpłaty w wysokości 0.284 BTC została ona rzekomo przekonwertowana na dolary. W tym czasie darowizna była warta ponad 4500 USD, przekroczyła federalny limit wyborczy w wysokości 2700 USD na osobę. Strona internetowa kandydata wyjaśniła, że ​​pierwsze 2700 USD przeznaczone zostanie na działania w prawyborach, a pozostała kwota w wyborach powszechnych.

Petersen skomentował swoją porażkę: “Przykro nam, że nie mogłem wygrać dla nas, przyjaciele. Moje wady jako kandydata należą do mnie, a nie są winą naszych działaczy. Nie jestem doskonałym posłańcem. Pewnego dnia, sądzę, że wkrótce, zobaczymy więcej liderów, którzy powstaną i będą walczyć o naszą sprawę z większym powodzeniem niż ja.”

Coraz więcej rządzących powiązanych z kryptowalutami

Kampania Petersena była okazją dla zwolenników kryptowalut do posiadania senatora po swojej stronie na Kapitolu. Niektórzy członkowie Kongresu domagają się większej kontroli, a inni charakteryzują krypto wprost jako schronienie dla “szarlatanów i oszustów”.

Niektórzy amerykańscy ustawodawcy coraz bardziej łagodzą podejście do cyfrowych walut, a nawet stają się ich posiadaczami. Na początku tygodnia pisaliśmy, że przewodniczący Komisji Sądowniczej Izby Reprezentantów USA ujawnił, że posiada takie monety jak Bitcoin, Ethereum i Bitcoin Cash. Kongresman Bob Goodlatte poinformował, że jest właścicielem od 17 000 do 80 000 USD w kryptowalutach w swoim obowiązkowym rocznym zeznaniu finansowym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here