Naga MarketsBitcoinowy inwestor został zaatakowany w swoim domu w Holandii przez grupę złodziei przebranych za… policjantów. Opinię publiczną poinformował o tym 23 lutego lokalny magazyn informacyjny De Telegraaf. 

38-letni Tjeerd H. był 10 lutego ofiarą nagłego nalotu policji w swoim domu w Drouwenerveen. Problem tkwi w tym, że “policjantami” byli przestępcy. Grupa była przebrana w kominiarki, kamizelki kuloodporne i w kurtki policyjne. Groziła mu też bronią palną.

Hakerzy w realu

Podczas gdy motyw nalotu nie jest jasno ustalony, De Telegraaf przeprowadził własne dochodzenie, ujawniając, że H. handlował kryptowalutami i złodziejom mogło chodzić o klucze prywatne. Agencja odnotowuje w raporcie, że źródła z policji potwierdziły tę wersję.

Złodzieje kryptowalut stali się więc nie tylko zagrożeniem internetowym, ale realnym, mającym osadzenie w świecie materialnym.

W styczniu 2018 r. w ośrodku wypoczynkowym w Phuket w Tajlandii doszło do podobnego ataku. Rosyjskiego biznesmena przetrzymywano jako zakładnika, dopóki nie zalogował się na swoim komputerze i nie przekazał atakującym 100 000 USD w BTC.

Również w ubiegłym roku Departament Śledczy Kryminalistyki (CID) w Gujarat w Indiach zbadał rzekome porwanie i wymuszenie 200 BTC od biznesmena Sailesh Bhatt przez policję. Bhatt twierdził, że 9 lutego 2018 r. Funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego (CBI), Sunil Nair, pobił go z pomocą innych oficerów w biurze w budynku CBI. Wypuszczono go, gdy zapłacił okup w wysokości 770 000 USD, nie określając w jakiej walucie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here