Naga Markets
Bitcoinowy inwestor z Indii odebrał sobie życie po tym, jak okazało się, że grozi mu kara w związku ze stratami poniesionymi podczas handlu aktywami kryptograficznymi. Bharat Patel powiesił się w niedzielę, zostawiając po sobie list pożegnalny. W sprawę zamieszany jest oficer policji.

W liście Patel opisuje, w jaki sposób Chirag Savani, zastępca komendanta policji w Narmadzie, wraz ze swoim bratem Harnishem Savanim, zagrozili mu karami za to, że ten poniósł stratę w handlu kryptowalutami. Patel grał w imieniu obu na giełdzie cyfrowych walut. Obaj kupili tylko pięć bitcoinów, aby Patel mógł zacząć w ich imieniu handlować na platformie, ale zażądali od niego zwrotu ponad 11 BTC.

Ostatni list

O sprawie napisała lokalna gazeta Ahmedabad Mirror. We wspomnianym liście pożegnalnym nieszczęsny inwestor opisał, jak Chirag Savani przybył do jego domu i chciał zainwestować  pięć bitcoinów. Po tym, jak okazało się, że inwestycja przynosi stratę, policjant i jego brat domagali się ponad 11 bitcoinów jako rekompensatę. Samobójca twierdził, że ich natarczywość doprowadziła go do odebrania sobie życia.

Po śmierci Patela jego córka Darshi Patel zaapelowała o zawieszenie Chiraga Savaniego w jego obowiązkach służbowych. Powiedziała dziennikarzom:

„Nie daliśmy policji telefonu i laptopa mojego ojca, ponieważ nie ufamy w ich szczerość. Obawiamy się, że dowody w tych urządzeniach zostaną zniszczone. Szukamy zapewnienia od jakiegoś wyższego urzędnika policji, że sprawa zostanie rozwiązana w uczciwy sposób.”

Tragedia

Usha Patel, żona zmarłego Bharata Patela, opisała noc, w czasie której jej mąż odebrał sobie życie. Stało się to po 1:00 w nocy. Podobno wyglądał na spiętego i zestresowanego. Tego wieczoru rozmawiał z Harnishem Savani, ale Usha nie zna szczegółów tej rozmowy. Bharat poprosił Ushę, aby położyła się do łóżka, gdy skończy pracę. Wkrótce dołączył do niej, ale w pewnym momencie wyszedł z sypialni. To wtedy popełnił samobójstwo.

Według Ushy, Bharat zgodził się zwrócić 5 bitcoinów braciom Savani w ratach, ale oni zażądali zwrotu zainwestowanych pieniędzy i to pomnożonych razy dwa. Obaj grozili ponoć też obecnej wdowie:

„Otrzymaliśmy dwa połączenia z numeru Savani nawet po śmierci mojego ojca. Policja poprosiła nas o wyłączenie telefonu komórkowego i nie odbieranie od nich żadnych połączeń”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here