Naga Marketsfundusze ETFBitwise Asset Management, wiodący dostawca indeksu krypto-aktywów i funduszy beta złożył do SEC wniosek o utworzenie fundusze ETF bazującego na fizycznie przechowywanych Bitcoinach (BTC) już w styczniu. Optymizm, co do pozytywnego rozpatrzenia tej decyzji widać było jeszcze w tym tygodniu. Jednak Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zdecydowała się odrzucić wniosek Bitwise.

Bitwise Bitcoin ETF miał śledzić Bitwise Bitcoin Total Return Index, starając się uchwycić pełną wartość inwestycji w Bitcoiny, w tym znaczące hard forki. Udziały w funduszu ETF miały być notowania na giełdzie NYSE Arca.

SEC odrzuca wniosek ze względu na niespełnienie wymagań

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła propozycję notowania bitcoinowego funduszu giełdowego Bitcoin (ETF). W ogłoszeniu z 9 października Komisja stwierdziła, że ​​zgłoszenie ETF od Bitwise Asset Management i NYSE Arca nie spełnia niezbędnych wymagań. Głównym powodem było to, że wnioskodawcy nie spełnili niezbędnych wymogów dotyczących możliwej manipulacji na rynku oraz nielegalnej działalności.

– Komisja odrzuca proponowaną zmianę reguł, ponieważ, jak omówiono poniżej, NYSE Arca nie wywiązała się ze swoich obowiązków wynikających z Ustawy o Giełdzie, a Zasady Postępowania Komisji stanowią dowód, że jej stanowisko jest zgodne z wymogami określonymi w sekcji 6(b)(5) ustawy o giełdzie, w szczególności co do wymogu, aby zasady krajowej giełdy papierów wartościowych były zaprojektowane w taki sposób, aby zapobiegały nieuczciwym i manipulacyjnym działaniom i praktykom – oświadczył SEC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Niespełniona nadzieja

Wcześniej w tym tygodniu, dyrektor generalny oraz globalny kierownik ds. badań w Bitwise – Matt Hougan w wywiadzie udzielonym serwisowi CNBC stwierdził, iż „jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek wcześniej do uzyskania zgody na ETF na Bitcoina”.

Według Hougana, przez ostatnie kilka lat perspektywa uzyskania zgody na propozycję Bitwise znacznie się poprawiła, przywołując zmiany w zakresie przechowywania (powiernictwa) oraz regulacji. Jak jednak widać, nie wystarczająco, by SEC zgodził się utworzyć Bitcoinowego ETF-a.

SEC ma do rozpatrzenia jeszcze jeden wniosek o utworzenie fundusze giełdowego bazującego na Bitcoinie złożony przez Wilshire Phoenix. Do 28 grudnia 2019 roku powinniśmy poznać ostateczną decyzję.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here