Naga MarketsDyrektor zarządzający Grayscale twierdzi, że bitcoinowy ETF jest tylko kwestią czasu. Tłumaczy też, dlaczego władze dotąd nie godziły się na jego powstanie.

  • Szef Grayscale uważa, że bitcoinowy ETF jest tylko kwestią czasu.
  • Dodaje, że regulatorzy USA wykonali dotąd “dobrą robotę” w kwestii regulacji rynku.

ETF oparty na BTC

Uważamy, że ETF bitcoina to tylko kwestia tego, kiedy [powstanie], a nie czy [powstanie]powiedział 15 lipca dyrektor zarządzający Grayscale Investments, Michael Sonnenshein, współzałożycielowi Morgan Creek Digital, Anthony’emu Pompliano.

Te artykuły również Cię zainteresują
Twierdzi, że regulatorzy w USA wykonali “dobrą robotę”.

W rzeczywistości istnieją sposoby współpracy z organami regulacyjnymi nad klasą aktywów w ramach istniejących ram, ale po prostu nie są oni jeszcze gotowi do zatwierdzenia ETF-u – wyjaśnił.

Bitcoinowy ETF, zapewniający inwestorom i handlowcom dostęp do bitcoina na głównych rynkach finansowych, mógł już pojawić się na rynku dawno temu. Tyle że wielokrotnie projekt był odrzucany przez SEC.

Władze wiedzą, co robią?

Sonnenshein twierdzi, że rozumie to podejście amerykańskich organach regulacyjnych, które jego zdaniem czekały na większą dojrzałość rynku.

Powody, dla których SEC wcześniej odmawiał powstania bitcoinowego ETF, to między innymi brak dowodów, które przeczyłyby manipulacjom na rynku kryptowaluty i potwierdzenie faktycznej wielkości rynku bitcoina.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here