Naga MarketsPierwszy fundusz ETF Bitcoina w Ameryce Północnej rozpoczął znakomity debiut, w ramach którego inwestorzy wymienili aktywa o wartości 165 milionów USD.

  • Bitcoinowy ETF w Kanadzie okazał się hitem. Pierwszego dnia inwestorzy wymienili na jego rynku aktywa o wartości 165 milionów USD.
  • Eksperci zastanawiają się dziś, że taki sam ETF powstanie w USA.

ETF Bitcoina

Kryptowaluta przyciągnęła w tym i poprzednim roku wielu dużych inwestorów: od miliardera Elona Muska po potentatów funduszy hedgingowych, w tym Alana Howarda i Paula Tudora Jonesa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po dużym wzroście kursu największej waluty cyfrowej na świecie, pierwszy ETF Bitcoina zadebiutował w czwartek na giełdzie w Toronto.

Według analityka Bloomberg Intelligence James Seyffart wolumeny transakcji nowego ETF Bitcoina, jaki powstał w Kanadzie, były znacznie powyżej średniej dot. typowego pierwszego dnia działania ETF w Kanadzie.

Istnieje spore niewykorzystane zainteresowanie inwestycją w Bitcoina, co stanowi zaletę ETF – powiedział Todd Rosenbluth, dyrektor ds. badań ETF w CFRA Research, dodając, że jest mało prawdopodobne, aby fundusz osiągnął znaczną premię do wartości aktywów netto. – Podczas gdy większość funduszy ETF wchodzi na rynek globalny z przeszkodą edukacyjną do pokonania, wielu inwestorów wie, co kryje się wewnątrz BTCC – zauważył.

USA będą następne?

Obecnie Stany Zjednoczone mają zarejestrowanych kilka wniosków w SEC dot. ETF Bitcoina. Chodzi o dokumenty od VanEck Associates Corp. i Bitwise Asset Management. Jak zauważają krytycy, duże wahania ceny BTC i zarzuty dot. manipulacji, jakie ponoć zachodzą w tej  branży, pozostają przeszkodami dla zatwierdzenia funduszy przez regulatora. Mimo to, przy największych na świecie obrotach cyfrowych bliskich rekordom wszechczasów i zmianie kierownictwa w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, analitycy twierdzą, że perspektywa pierwszego amerykańskiego ETF Bitcoin wydaje się rosnąć. Możliwe, że ten powstanie jeszcze w tym roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp500 notowania | co to blik | notowania ropy forex | kurs bitcoin |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here