Naga MarketsBitcoinowe wieloryby ucztują, gdy cena BTC i szerszy rynek topniejąSpadek na rynku bitcoina i praktycznie wszystkich głównych kryptowalut spowodował przerwy w dostawach usług i opóźnienia na kilku głównych giełdach cyfrowych aktywów. W tym czasie notowania BTC chwilowo osuwały się do poziomu 30 tys. dol., ether (ETH) na krótko spadał do 1900 dol., a dogecoin (DOGE) testował poziom 23 centów. Jak pokazują jednak dane on-chain, wieloryby tylko czekały na taką okazję, aby ponownie udać się na zakupy.

Wyprzedaż bitcoina wypłukała z rynku traderów lewarowanych

Podobnie jak w przypadku każdego znaczącego spadku na rynku kryptowalut, instrumenty pochodne i lewarowani traderzy zostali szczególnie mocno dotknięci przez gwałtowny spadek ceny BTC o 8 tys. dol., który doprowadził do rekordowego upłynnienia 10 525 BTC w ciągu jednej godziny w szczytowym momencie załamania rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak widać na poniższym wykresie, wartość likwidacji nigdy w przeszłości nie była aż tak wysoka:

Likwidacje długich pozycji na Bitcoinie na wszystkich giełdach. Źródło: CryptoQuant

Podczas gdy lewarowani traderzy zostali zmieceni z powierzchni rynku, niektórzy lepiej pozycjonowani inwestorzy i większe podmioty z dużym zapasem gotówki wykorzystali spadki, aby odkupić dołek i szybko umieścić swoje nowo nabyte bitcoiny w zimnych portfelach, o czym świadczy odpływ 16 895 BTC w ciągu 10 minut w trakcie sesji 19 maja.

Całkowity wolumen transferu BTC z giełd. Źródło: Glassnode

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin z ważnym wsparciem wielorybów na wysokości poziomu 33 tys. dol.

Platforma analityczna Whalemap, która bada zachowanie wielorybów na rynku twierdzi, że poziom 33 000 dol. ma być nowym głównym wsparciem, a poprzednie z poziomu 46 000 dol. staje się teraz głównym poziomem oporu, jeśli cena spróbuje odbijać.

Dalsza analiza zwraca również uwagę na poziomy wsparcia 37 400 i 34 200. Według Whalemap jeśli cena nadal będzie spadać, kluczowe jest utrzymanie wsparcia na 29 000: w innym przypadku BTC może osuwać się nawet do 19 tys. dol.

– Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetna okazja do kupna dołków przy wysokim potencjalnie zysku do ryzyka – podsumował swoją analizę Whalemap.

Kryptowaluty załamują się pod presją

Powiedzenie “tam gdzie bitcoin, tam reszta rynku” okazało się ponownie prawdzwie, spychając w dół ceny kryptowalut i rodząc pytania czy „sezon altcoinów” dobiega właśnie końca.

Niektóre z najbardziej dotkniętych spadkami monet w pierwszej 30-tce kryptowalut pod względem kapitalizacji to litecoin (LTC), poladot (DOT) i EOS, których ceny spadły o około 30% w ciągu ostatnich 24 godzin. Podczas korekty rynku, seria manipulacji cenowych na opartej na inteligentnym łańcuchu Binance zdecentralizowanej platformie finansowej Venus doprowadziła do 60% spadku ceny XVS.

Spośród 200 największych projektów kryptowalutowych jedynymi dwoma, które zdołały odnotować pozytywne zyski wśród zawirowań rynkowych, były CELR firmy Celer Network, który zyskał 3,33% w ciągu dnia, oraz Unus Sed Leo (LEO), którego cena wzrosła o 5,25%.

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi obecnie 1,786 biliona dolarów, a dominacja bitcoina 42,1%.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jak działa wskaźnik rsi | notowania gpw | notowanie bitcoin | sp500 kurs | cdprojekt kurs | kurs akcji orlen | notowania cleon pharma |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here