Naga MarketsTytułowe stwierdzenie jest prawdziwie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę pod uwagę stawki opłat za przelewy walut fiducjarnych w Bank of America. Z czego to wynika?

Zewsząd słychać krytykę jakoby transakcje na rynku kryptowalut nadal były zbyt drogie. Jednak jak się okazuje, średnia opłata transakcyjna (dane z Bitinfo) dla Bitcoina to 46 centów. Jeśli natomiast porównamy ją z kosztem przelewu międzynarodowego w Bank of America wynoszącym 45 USD za transakcję, kwota ta wydaje się niewielka.

Wszystkie transakcje Bank of America są przetwarzane za pośrednictwem sieci przelewów bankowych Rezerwy Federalnej, zwanej FedWire. Fed pobiera maksymalną opłatę manipulacyjną w wysokości 82 centów za korzystanie z sieci – co oznacza, że ​​marża dla transakcji Bank of America wynosi 98% lub więcej.

Opłaty FedWire są szacowane na podstawie wielkości poszczególnych transakcji i łącznego wolumenu płatności, a dodatkowa “zniżka motywacyjna” może być stosowana w przypadku “przelewów przekraczających 60% historycznego wolumenu referencyjnego klienta”.
Amerykańskie banki mogą płacić zaledwie 0,32 USD za transakcje powyżej 90.000 USD – ale przynajmniej według publicznie dostępnych danych, opłaty od klientów nie podlegają tej zniżce.

Tanie transakcje BTC, jednak nie w oczach użytkowników

Dla porównania, transakcja z wykorzystaniem Bitcoina (BTC) o wartości 90.000 USD kosztowałaby tylko 75 centów, zgodnie z danymi Earn.com, które zawierają zalecane opłaty za 8 satoshi / bajt.

Pomimo uderzającej różnicy, opłaty bitcoinowe pozostają jedną z największych przeszkód, jakie musi pokonać pierwsza kryptowaluta. Koszty transakcji znacznie spadły w ciągu 2018 roku, jednak nadal pozostają wysokie w oczach konsumentów i akceptantów, którzy chcą korzystać z BTC. Warstwa konsensusowa SegWit, która pozwala na szybsze transakcje, została wprowadzona w 2017 roku i spotkała się z szerokim uznaniem zarówno klientów, jak i inwestorów.

Mimo że wskaźniki adopcji dla SegWit powoli rosną, pozostają słabe, a firmy, które jeszcze nie dodały obsługi protokołu zostały skrytykowane. Wiele popularnych giełd kryptowalutowych przyjęło protokół w 2018 r., włączając w to giełdę Coinbase, która wprowadziła SegWit na swoją platformę w lutym tego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here