Naga MarketsGdy spora część inwestorów oczekuje wejścia na rynek kryptowalut inwestorów instytucjonalnych, ci chyba już tu są i to od ponad dwóch lat. Potwierdzają to nowe dane Crypto Fund Research (CFR). Kryptowalutowe fundusze rosną wręcz w siłę.

Na potwierdzenie powyższego mamy już kilka tropów. Po pierwsze, w rozmowie z portalem The Block z 8 października dyrektor sprzedaży i rozwoju biznesu Rayhaneh Sharif-Askary przyznała, że duzi gracze od dawna inwestują w BTC:

„Wiesz, to naprawdę zabawne, często mnie o to pytają, w mediach jest taka retoryka: kiedy inwestorzy instytucjonalni się zaangażują i zaczną inwestować…  to takie zabawne, ponieważ jest to ironiczne. Widzimy, że inwestorzy instytucjonalni inwestują z nami przez cały czas, i to już od dawna”.

Bitcoinowe fundusze rosną w siłę

Pod koniec drugiego kwartału 2019 r. istniało zaś aż 808 grup inwestycyjnych dot. kryptowalut. Tak przynajmniej wylicza Crypto Fund Research (CFR). Wszystkie zajmowały się technologią blockchain, ale także nierzadko budowaniem nowych aplikacji opartych na sieci bloków. Z tych podmiotów fundusze hedgingowe stanowiły 45 proc., fundusze venture capital – 52 proc. Pozostała liczba to fundusze private equity oraz hybrydowe.

Analiza CFR ukazuje też to, w jakiej skali rośnie ten rynek i od czego jest zależny. Jeśli ktoś myśli, że jest powiązany z hossą na rynku kryptowalut – myli się! Patrząc na liczby, okazuje się bowiem, że ​​w samym 2017 r. wystartowało aż 224 nowych funduszy. Z kolei w 2018 r., czyli w czasie, gdy na giełdach panowała bessa, założono 239 takich podmiotów.

Co to oznacza? Pozwala nam to dojść do wniosków, że duzi inwestorzy instytucjonalni widzą w kryptowalutach na tyle dużą szansę, że nie ograniczają swoich działań tylko do okresu hossy, ale też przeceny na rynku stanowią dla nich wspaniałą okazję do wejścia na rynki.

Daje to ogromną nadzieję na rozwój rynku finansowego pod kątem kryptowalut. Z pewnością start Bakkt – który może i zawiódł zaraz po premierze – może się okazać kluczem do sukcesu tego rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here