Naga MarketsKolejna malwersacja związana z kryptowalutami. Wcześniej informowaliśmy o porwaniu właściciela i kradzieży jego kryptowaluty ethereum  o wartości 1,8 mln USD oraz o rekordowym rabunku kryptowalut w Chinach na łączną wartość 87 mln USD. Tym razem złodzieje za cel ataku obrali Bitcoinowe bankomaty, w których za pomocą złośliwego oprogramowania dochodzi do sprzedaży wirtualnej monety za wartość 25 tys. USD.


Kupują BTC po 6750 USD, a sprzedają po 25 000 USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Zwykłe bankomaty bankowe od dawna są celem przestępców, lecz w ostatnim czasie ich uwaga skierowała się w nieco innym kierunku. Łączna liczba bankomatów, które umożliwiają kupno i sprzedaż Bitcoina wynosi ponad 3500 na całym świecie. Chociaż złośliwe oprogramowanie umożliwiające sprzedaż Bitcoina po 25 tys. USD może być używane w dowolnym miejscu na świecie, wsparcie ze strony twórcy oprogramowania jest ograniczone do rynku angielskiego, rosyjskiego i niemieckojęzycznego. Prawdopodobnie nie jest to przypadek, ponieważ ponad połowa bankomatów obsługujących Bitcoina znajduje się w krajach anglojęzycznych, Rosji i Niemczech.

Oprogramowanie hakerskie zostało wykryte przez analityków bezpieczeństwa z Trend Micro. W ich opinii program korzysta z luki w zabezpieczeniach usługi, która umożliwia użytkownikom zakup Bitcoina o wartości 6 750 USD i sprzedaż po 25 000 USD, co daje zysk prawie 19 000 USD na jednej transakcji. Zakup kryptowaluty odbywa się za pomocą uprzednio przygotowanych kart NFC lub kart Europay, Mastercard i Visa, które są dostarczane kupującym przez twórcę.

Zobacz również: 80% Amerykanów słyszało o kryptowalutach

– W przeciwieństwie do zwykłych bankomatów, nie ma jednego standardu weryfikacji lub bezpieczeństwa dla bankomatów oferujących Bitcoiny. Przykładowo zamiast wymagać karty bankomatowej, kredytowej lub debetowej do transakcji, bankomaty wirtualnej monety wymagają jedynie użycia numerów mobilnych i identyfikatorów do weryfikacji tożsamości użytkownika – napisał specjalista ds. zagrożeń w firmie Trend Micro, Fernando Merces. – Użytkownik musi następnie wpisać adres portfela lub zeskanować swój kod QR. Portfele służące do przechowywania walut cyfrowych również nie są standaryzowane i często są pobierane ze sklepów z aplikacjami, co stanowi kolejny problem z bezpieczeństwem – dodał.

Zdaniem inspektorów z Trend Micro przestępczy proceder może zyskać szybko na popularności, jeśli luka w zabezpieczeniach nie zostanie usunięta.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 7.09.2018
Następny artykułChiński Sąd Najwyższy uznaje dane z Blockchain jako dowody w sprawach
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here