Naga MarketsDwóch mężczyzn zostało skazanych w Korei Południowej za stworzenie piramidy finansowej, która wyłudziła od inwestorów około 20 milionów dolarów.


Sąd w Seulu ukarał oszustów grzywną odpowiednio 15 i 8 milionów dolarów – podały lokalne źródła. Proceder ten miał trwać od 2015 roku czyli aż trzy lata, kiedy to mężczyźni zaczęli obiecywać inwestorom wysokie zyski z inwestycji w Bitcoiny. Tak wysokie grzywny zostały przyznane w oparciu o znaczną sumę wyłudzonych pieniędzy i liczne grono ofiar.

Zobacz też: Piramida finansowa z Bitcoinem w tle

Nie tak dawno, Chiny zwiększyły wysiłki w przypadku kontroli marketingu wielopoziomowego, który to był używany przy inwestycjach w kryptowaluty. Chińska policja zatrzymała wówczas założycieli piramidy, która zgromadziła 13 milionów dolarów od 13 tysięcy osób.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURCHF dotarł do okrągłego poziomu 1.20
Następny artykułAnaliza dla początkujących: USDPLN – retest przełamanego wsparcia
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here