Naga MarketsKryptowaluty i stojąca za nimi technologia blockchain już dawno przestały być nowinką interesującą jedynie wąskie grono entuzjastów. Dziś coraz częściej słyszy się o zaangażowaniu dużych, znanych marek czy nazwisk w tę przestrzeń. Posiadacze najszerszej wiedzy dotyczącej kryptowalut mogą liczyć więc na intratne okazje zawodowe.


Jedną z takich okazji opublikowało na LinkedIn Citigroup. Obecny w ponad 160 krajach bank poszukuje kandydatów na stanowisko wiceprezesa oraz starszego wiceprezesa działu walki z praniem brudnych pieniędzy. Jedną z zalet kandydata ma być… wiedza dotycząca rynku kryptowalut. Co więcej, bank w pierwszej kolejności odpowie na zgłoszenia osób, które mogą pochwalić się Bitcoin Professonal Certification.

Czym jest BPC? To raczej mało znany certyfikat nadawany przez niewielką liczbę organizacji. Największą z nich jest Cryptocurrency Certification Consortium, które przyzna odpowiedni tytuł każdemu, kto ukończy dwuletni kurs i pozytywnie zda dwudziestominutowy test. O niszowości tego certyfikatu świadczy fakt, że pośród ofert pracy umieszczonych na LinkedIn wspominają o nim tylko dwie. Obie należą do Citi.

Citi jednak zainteresowane Bitcoinem?

Oferta Citi może dziwić zwłaszcza, że w zeszłym roku CEO banku, Michael Corbat wyraźnie stwierdził, że Citigroup nie jest zainteresowane Bitcoinem. Rzeczywiście, Citi szuka osób, które poradzą sobie z przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy, a wiedza na temat kryptowalut jest tylko dodatkiem. Jednak zdaniem CEO DASH Core, Ryana Taylora zawiły ton oferty oraz wymaganie niszowego certyfikatu wskazuje na to, że Citi być może dostrzega nowe możliwości rynku kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDM BOŚ rekomenduje: “kupuj” dla JSW z ceną docelową 110 zł
Następny artykułAUDUSD przetestuje 0,7860?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here