Naga MarketsBitcoinDark (BTCD) to kryptowaluta stworzona w 2014 roku, która miała za zadanie konkurować z Bitcoinem (BTC), lecz została porzucona przez jej zespół na początku 2018 roku.  Dziś odnotowała imponujący skok ceny o ponad 400%, przy dużym wzroście wolumenu transakcji. Czy to dobra okazja do kupna?


Zobacz również: Kolumbia nowym liderem blockchain i kryptowalut?

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziś około południa BitcoinDark osiągnął lokalny szczyt na poziomie 102,77 USD i obecnie oscyluje wokół poziomu 80 USD. Co ciekawe kryptowaluta jest notowana jedynie na giełdach Poloniex oraz Trade By Trade. Przez prawie cały sierpień handlowana była w okolicach zaledwie 15 USD. Dzisiejszy szczyt jest najwższym od 11 maja 2018 roku.

Przy rynkowej kapitalizacji prawie 100 mln USD, wzrost obrotu z ostatnich 24 godzin przekroczył 800 tys. USD w porównaniu do dotychczasowych obrotów w wysokości 100 – 200 tys. USD w ostatnich tygodniach.

źródło: coinmarketcap.com

Na chwilę obecną nie do końca wiadomo skąd tak silny wzrost na kryptowalucie Bitcoindark. Podejrzenia padają na rynkową manipulację „pump and dump” lub nieoczekiwany wzrost został wywołany przez spekulantów posiadających informacje poufne.

Zespół, który stworzył Bitcoindark przestał zarządzać projektem na początku tego roku, gdyż zdecydował się wesprzeć rozwój kryptowaluty Komodo(KMD). Właściciele mieli możliwość wymienić wirtualną walutę na KMD do połowy stycznia 2018 r. Rzecz jasna nie wszystkie BTCD zostały wymienione, ponieważ w dalszym ciągu istnieje podaż ponad 1,3 mln monet BTCD.

Kryptowaluta Komodo również odnotowuje dziś silny wzrost o ponad 20% do poziomu 1,57 USD, najwyższego od końca lipca br. Obrót z ostatnich 24 godzin to ponad 3 mln USD.

Zobacz również: Jeden z największych chińskich banków bada Blockchain


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here