Naga MarketsBitcoinCena Bitcoina wzrosła od połowy marca br. o ponad 7 tys. dolarów, co stanowi 182 proc. Zdaniem Roberta Kiyosaki’ego, autora popularnej książki pt. “Bogaty ojciec, biedny ojciec” dalsze wzrosty ceny BTC są jednak mocno zagrożone. W jego ocenie, notowania najstarszej z walut wirtualnych załamią się, gdy tylko wynaleziona zostanie skuteczna szczepionka na koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego Covid-19.

  • Wynalezienie szczepionki doprowadzi do skokowego spadku wartości aktywów uznawanych za bezpieczne przystanie
  • Koronawirus “maskuje” prawdziwe problemy
  • Prawdziwym problemem nie jest pandemia tylko zadłużenie

Stany Zjednoczone są bankrutem

Robert Kiyosaki wskazał w jednym ze swoich tweetów, że wynalezienie skutecznej szczepionki przyczyni się do skokowego spadku wartości aktywów uznawanych za bezpieczne przystanie (Safe Haven), w tym m.in. złota, srebra… i bitcoina.

W jego ocenie koronawirus maskuje “prawdziwe” problemy, z jakimi zmaga się gospodarka Stanów Zjednoczonych. Mowa tu o gigantycznym zadłużeniu na poziomie 26,7 bilionów dolarów, wskutek którego kraj jest teraz “bankrutem”.

– Prawdziwym problemem nie jest pandemia. Prawdziwym problemem jest masowe zadłużenie USA. Bankructwo USA. 28 bilionów długu bilansowego i 120 bilionów pozabilansowych zobowiązań socjalnych – napisał na twitterze.

Mimo, że wskazał on na potencjalny spadek notowań złota, srebra i bitcoina, to na końcu zaznaczył, że to najlepsze długoterminowe inwestycje.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania złota testują opór na 1980USD
Następny artykułW sierpniu inwestorzy wypłacili 89 mln zł z funduszy pasywnych. Najwięcej w historii!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here