Naga MarketsBitcoina "zabiorę do grobu". Peter Schiff zadał pytanie o moment sprzedaży BTCW nowej ankiecie na Twitterze z dn. 14 lipca Peter Schiff, znany inwestor i krypto-sceptyk, zapytał, jak długo BTC/USD ma znajdować się poniżej 10 000 USD, aby długoterminowi inwestorzy poddali się i zaczęli sprzedawać swoje coiny. Odpowiedzi musiały go mocno zaskoczyć.

  • Krypto-sceptyk zapytał inwestorów na rynku BTC, kiedy zaczną sprzedawać swoje coiny, jeśli kryptowaluta nadal będzie znajdowała się poniżej ceny 10 000 USD.
  • Większość inwestorów podkreśliła w odpowiedziach swoje przywiązanie do kryptowaluty.

Peter Schiff pyta o BTC

Schiff zaoferował śledzącym jego profil cztery opcje odpowiedzi: jeden rok, trzy lata, 10 lat i do śmierci. W momencie pisania tych słów do końca ankiety pozostało 13 h. Zagłosowało w niej ponad 18 tys. osób. Aż 58 proc. odpowiedziało, że zabierze swoje BTC do grobu.

Te artykuły również Cię zainteresują
 

Ankiety na Twitterze są w swojej naturze niewiarygodne. Zapewne część hodlerów BTC chciała Schiffowi zrobić na złość, bowiem nie jest on postacią lubianą na rynku. Z drugiej strony wyniki pokazały przywiązanie społeczności kryptowalut do bitcoina.

Schiff w jednym szeregu z Warrennem Buffetem

Sam Schiff pomimo nieustannego atakowania bitcoina i jego zwolenników, posiada niewielką ilość BTC. Dostał je w prezencie. Po jakimś czasie stwierdził, że stracił do nich dostęp, bowiem… zapomniał hasła do portfela na kryptowaluty.

Schiff jest też znanym inwestorem z rynku złota, ale jednocześnie nie przepada na BTC. Można postawić go niemal w jednym szeregu z Warrennem Buffettem, który określił kiedyś kryptowalutę trutką na szczury do kwadratu.

Nie wszyscy są jednak przekonani, że oba aktywa – złoto i BTC – mają równe szanse w czasie kryzysu. W tym tygodniu Robert Kiyosaki, autor “Rich Dad Poor Dad”, powiedział w wywiadzie, że wierzy, że kryptowaluta zajmie centralne miejsce na rynku i niejako wyprze “metal barbarzyńców”, czyli złoto.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here