Naga MarketsBitcoin mogą czekać duże korekty w drodze do 200 tys. dol.Kurs Bitcoina mogą czekać całkiem znaczne korekty w drodze do nawet 200 tys.dol., jak uważa znany inwestor i analityk Bitcoina, Peter Brandt. Warto pamiętać bowiem, że po spektakularnym rajdzie ceny BTC pod koniec 2017 roku, wystarczyło zaledwie 12 miesięcy, żeby cena spadła o aż 82%. Inwestor zwraca uwagę, że takie przeceny zdarzały się już kilka razy.

Bitcoina czeka sporo korekt w drodze na nowe szczyty, twierdzi Brandt

Peter Brandt jest znanym inwestorem i zwolennikiem Bitcoina. Jego zdaniem, cena Bitcoina może dobić do nawet 200 tys. dol. Jednak, by tak się stało, kurs kryptowaluty ma czekać jeszcze dość wyboista droga.

Te artykuły również Cię zainteresują
– W okresie rynku byka Bitcoina w latach 2015-2017, było dziewięć korekt przekraczających 30%. Od minimów z marca 2020 roku, miejsce miała tylko jedna taka korekta. – zaznaczył Brandt.

Jednocześnie, inwestor przeprowadził sondę na swoim profilu na Twitterze, pytając swoich obserwujących, jak wielu korekt w drodze Bitcoina do 200 tys. dol. się spodziewają.

Ankieta ta zebrała na ten moment 24 tys. głosów. Ponad 60% osób stwierdziło, że korekt będzie od jeden do sześciu, a 14,6% spodziewa się, że będzie ich więcej niż 6. Zaledwie 10,5% głosujących uważa, że to już szczyt możliwości ceny Bitcoina, a 14,6% sądzi, że nie będzie żadnych korekt i cena zmierza do kolejnych szczytów notowań.

https://www.tradingview.com/x/16cipffT/
Notowania kursu BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Jednak czy takie korekty są jeszcze w ogóle możliwe? W końcu 30% to naprawdę dużo. Cóż, jeszcze przed kilkudziesięcioma godzinami BTC zaliczył korektę o 23%, z 58,35 tys. dol. notowanych jeszcze w niedzielę do 45 tys. dol. we wtorek rano.

Zobacz również: Jak kupić Bitcoina w Plus500?

Wcześniej, taka korekta miała miejsce między 8 stycznia, a 22 stycznia, gdy cena spadła z 42 tys. dol. do 28,8 tys. dol., czyli o 31,4%.

Brandt uspokoił jednak swoich fanów swoją deklaracją, że nie zamierza z tego powodu sprzedawać swoich BTC.

Będę szczęśliwym kupcem korzystającym z przecen o 20% – napisał na Twitterze.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres eur usd | mercator forum parkiet | akcje bitcoin | bitcoin kurs dzisiaj | dolar prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Będą mieszać z ceną dopuki wieloryby nie wyciągną pieniędzy od małych inwestorów. Zachęta i potem skok na kasę i na nowo. Nie dajcie się wydoić z kasy. Bądcie mądrzejśi od tych niby cwaniaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here