Naga MarketsBitcoina do końca 2022 r. zaakceptuje 5 krajów rozwijających się
O wykorzystaniu bitcoina myśli między innymi Kolumbia

Do końca przyszłego roku, co najmniej pięć krajów zaakceptuje bitcoina (BTC) jako prawny środek płatniczy, przewiduje dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Bitmex. Przytoczył trzy kluczowe powody, dla których doszedł do takiego wniosku. „Kraje rozwijające się wskoczą głębiej w rynek kryptowalut w 2022 roku” – komentował Alex Hoeptner.

Więcej krajów przyjmie bitcoina jako prawny środek płatniczy

Dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Bitmex, Alex Hoeptner, prognozuje, że kraje rozwijające się będą wiodły prym w adopcji bitcoina:– Moja prognoza jest taka, że do końca przyszłego roku będziemy mieli co najmniej pięć krajów, które zaakceptują bitcoina jako prawny środek płatniczy. Wszystkie z nich będą krajami rozwijającymi się. Według mnie można wyszczególnić trzy powody, dla których tak się stanie – komentował szef Bitmex.

Pierwszym z nich są przekazy pieniężne, które stanowiły 23% PKB Salwadoru w 2020 roku, opisał Hoeptner. Powołując się na dane z Banku Światowego dodał, że kraje o niskim i średnim dochodzie otrzymują około 75% wszystkich globalnych przekazów pieniężnych, a 540 miliardów dolarów w przekazach pieniężnych dotarło do krajów o niskim i średnim dochodzie w 2020 roku.

– Te pieniądze muszą jakoś znaleźć drogę do domu. Obecny system przekazów pieniężnych – prowadzony przez dostawców usług pieniężnych, takich jak Western Union – zdziera z ludzi, obciążając ich średnio 10% tylko po to, aby wysłać pieniądze do domu w następnym dniu roboczym – argumentował.

Drugim czynnikiem jest inflacja. Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) prognozuje inflację dla krajów rozwiniętych w 2021 r. na poziomie 2,4% i 5,4% dla krajów rozwijających się. Wyjaśnił, że ludzie szukają alternatyw dla walut fiat podczas kryzysów inflacyjnych:

Gdy inflacja wspięła się znacznie powyżej 15% w tym roku w Turcji, adopcja kryptowalut gwałtownie wzrosła. Turcja zareagowała szybko zakazując używania kryptowalut dla towarów i usług, ale inflacja wynosi teraz 19,25%. Bitcoin naprawia to, dzięki swojej ograniczonej podaży 21 milionów. A kraje rozwinięte – i ich obywatele – zauważają tę naprawę – dodawał.

Trzecim czynnikiem jest polityka. Wraz z rozwojem popularności kryptowalut coraz więcej urzędników będzie chciało wykorzystać je do budowania swojego poparcia społecznego i kapitału politycznego.

invest

– W ciągu najbliższego roku, gdy Salwador będzie rozwiązywał swoje problemy, wytrawni politycy będą myśleć o tym, jak mogą pójść podobną drogą i jak to może przynieść korzyści im oraz ich wyborcom. To, co zrobił Salwador, to pierwszy odważny krok, który sprawia, że podobne posunięcia innych krajów są łatwiejsze do rozważenia  – mówił dalej.

Jednakże, ostrzegał jednocześnie, że niepowodzenia pionierów w fazach wdrażania kryptowalut może zaszkodzić powszechne adopcji bitcoina oraz jego pochodnych.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Salwador i co dalej? Które kraje mogą wkrótce zaadoptować BTC

Idąc w ślady Salwadoru, Brazylia może wkrótce używać bitcoina jako prawnej waluty. Tak twierdzi poseł Aureo Ribeiro, który powiedział, że Brazylijczycy będą wkrótce mogli kupować domy, samochody i jedzenie w McDonald’s za największą na świecie kryptowalutę.

Co więcej, wysoko postawiony kolumbijski polityk zasugerował, aby kraj spojrzał na Salwador w poszukiwaniu inspiracji i również rozpoczął wydobywanie bitcoina (BTC) za pomocą energii odnawialnej, zamiast produkować kokainę.

Położona w jednej trzeciej drogi pomiędzy Nową Zelandią a Hawajami, na południe od Samoa i na wschód od Fidżi, maleńka wyspa Tonga również rozważa uznanie bitcoina prawnym środkiem płatniczym. Ustawę w tej sprawie ma przygotować i przedstawić do 2022 roku lokalny polityk.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here