Naga Markets

Bitcoina czeka wykładniczy wzrost, uważa szef działu analiz FundstratBitcoin od momentu swojego powstania jest najpopularniejszą i największą kryptowalutą, i choć po piętach od wielu lat depcze mu m.in. ethereum, to w tej kwestii zapewne długo nic się nie zmieni. Zdaniem szefa działu analiz Fundstrat Global Advisors, bitcoina czeka wykładniczy wzrost wartości. Uważa on, że jest on możliwy pomimo tak dużych wahań wartości i korekt notowań BTC, jakie obserwowaliśmy ostatnio.

  • Thomas Lee to weteran Wall Street z 25-letnim doświadczeniem w analizie rynków
  • To współzałożyciel Fundstrat, a wcześniej także główny strateg rynku akcyjnego w JPMorgan w latach 2007-2014
  • Partnerem artykułu jest FP Markets, sprawdź ofertę już teraz

Cena bitcoina może wzrosnąć wykładniczo, uważa współzałożyciel Fundstrat

Bitcoin może jeszcze wkroczyć na ścieżkę wykładniczego wzrostu, jak uważa szef działu analiz Fundstrat Global Advisors, Thomas Lee, czym podzielił się z widzami CNBC w poniedziałek.Otwarcie zarekomendował on inwestycję w bitcoina, podkreślając jednocześnie, że kryptowaluta ta ma przed sobą mainstreamową przyszłość.

Owszem, zaznaczył on, że cena bitcoina cechowała się ostatnio sporą zmiennością i zaliczyła znaczną korektę od szczytów, to jednak podkreślił także, że do inwestowania w BTC wymagane jest odpowiednie podejście. Jego zdaniem więcej sensu ma trzymanie kryptowaluty i nie zwracanie uwagi na zmienność niż staranie wykorzystania dużych ruchów cenowych w handlu krótkoterminowym.

Zobacz również: DeFi to tylko iluzja, uważa Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS)

– Każdego roku bitcoin osiąga wszystkie swoje zyski w ciągu 10 dni, a jeśli nie posiadasz bitcoina przez te 10 dni, jesteś na minusie 25% w skali roku. Dla mnie taki rodzaj weekendowej masakry, który się wydarzył, jest bolesny, ale jest przecież dość powszechny. – zwrócił uwagę Thomas Lee z Fundstrat odwołując się do korekty kursu BTC/USD, jaka miała miejsce w ostatni weekend.

fpmarkets

Bankier z Fundstrat nie jest jedynym, który widzi dalszy trend wzrostowy rynku kryptowalut. Jego zdanie podziela także Barry Sternlicht, szef Starwood Capital Group, który w zeszłym tygodniu stwierdził, że w przyszłości jeden BTC może być wart nawet 1 mln dol.

Tymczasem, CEO Microstrategy, Michael Taylor, sądzi, że łączna wartość rynkowa bitcoina kiedyś przekroczy nawet 100 bln dol. Żeby uzmysłowić sobie, jak odważna jest to prognoza, warto porównać ja do amerykańskiego PKB, które 2020 roku wyniosło niecałe 21 bln dol.

Rozpocznij inwestowanie z FP Markets. Skorzystaj z wyjątkowej oferty renomowanego brokera:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z FP MARKETS

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania azoty | akcje enea | alior giełda | bitcoin system | neuca akcje | lotos akcje cena |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here