Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCCena Bitcoina wzrosła od marcowych dołków o ponad 11 300 dolarów, co stanowi ponad 294 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że notowania najstarszej z walut wirtualnych przekroczyły barierę 15 tys. USD, co jest najwyższym poziomem od stycznia 2018 roku. Oznacza to, że już “tylko” około 4 500 USD dzieli nas od pamiętnych szczytów z połowy grudnia 2017 roku.

  • Cena BTC wzrosła od marca o ponad 294 proc.
  • Cena BTC powyżej 15 tys. USD
  • Cena BTC wzrośnie w 2021 r. podobnie jak w 2013 i 2017

W 2021 r. Bitcoin powtórzy hossę z 2017 r.

Mike McGlone, starszy strateg surowcowy Bloomberg Intelligence uważa, że w roku 2021 Bitcoin może poruszać sie w sposób paraboliczny, podobnie jak miało to miejsce w roku 2017 i 2013. Jego zdaniem, na rynku kryptowalut może pojawić się kolejna hossa, która z dnia na dzień staje się coraz bardziej oczywista.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że McGlone jako starszy strateg towarowy Bloomberga spędził znaczną część swojej kariery analizując podaż i popyt na rynku towarowym. Niewielu rozumie więc dynamikę Bitcoina, którego podaż została z góry ograniczona do 21 milionów przy równoczesnym zmniejszaniu nagrody za wydobycie kolejnych bloków lepiej niż on.

Przekonanie McGlone’a, że zmniejszenie podaży (halving), które miało miejsce w maju br. w stosunku do odnowionego popytu może spowodować paraboliczny wzrost notowań Bitcoina, zbiega się w czasie z kilkoma innymi modelami zakładanymi dynamiczną aprecjację najstarszej z walut wirtualnych, takimi jak stock-to-flow spopularyzowane przez Plan B.

Współzałożyciel i partner Morgan Creek Digital Assets, Jason Williams twierdzi nawet, iż w ciagu najbliższych pięciu lat, Bitcoin może osiągnąć wartość od 1 mln USD do nawet 3 mln USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCrowdfunding udziałowy w Polsce: wzrost o 60% do 56 milionów złotych
Następny artykułKurs dolara największym przegranym sesji! USD/JPY najniżej od marca br.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here