Naga MarketsBitcoina (BTC) powinna posiadać każda firma, uważa dyrektor ds. finansów SquareW wywiadzie dla magazynu Fortune, dyrektor finansowa przedsiębiorstwa kryptowalutowego Square Amrita Ahuja przedstawiła szereg argumentów za korporacyjną adopcją bitcoina (BTC). W stylu Michaela Saylora zarządzającego przedsiębiorstwem MicroStrategy zapewniła, że kryptowaluta jest częścią ewolucji usług finansowych na świecie.

  • Square obok MicroStrategy oraz Tesli znajduje się w czołówce publicznie notowanych spółek z największym udziałem w rynku kryptowalutowym
  • Zdaniem Amrity Ahuji w ich ślad powinny pójść również pozostałe spółki, niezależnie na swój profil działalności
  • Ahuja zwraca uwagę również na rosnące znaczenie bitcoina w aplikacji płatniczej Square

Bitcoin w bilansie każdej firmy, uważa Ahuja

Square, kierowane przez Jacka Dorsey’a, oraz publicznie notowana spółka zarządza przez Saylora były jednymi z pierwszych podmiotów z Wall Street, które dodały BTC do swoich bilansów finansowych. Przyjęcie kryptowalut tłumaczono chęcią ochrony wartości firmy wewnątrz inflacyjnego środowiska

Te artykuły również Cię zainteresują
– Każda firma w ramach swoich ksiąg jest w stanie posiadać rezerwy w bitcoinie. Inwestycja, którą poczyniliśmy w naszym bilansie dla BTC stanowi około 5% całej zgromadzonej gotówki. Zamierzamy trzymać się jej [inwestycji] przez długi czas – komentowała Ahuja.

Dyrektor wykonawcza stwierdziła, że długoterminowym planem firmy jest utrzymanie inwestycji w bitcoina, podążając za strategią zaproponowaną przez MicroStrategy i prezesa Tesli Elona Muska. Niedawno firma ta ujawniła szczegóły dotyczące akceptowania BTC przy zakupie swoich produktów, a za pośrednictwem Twittera Musk potwierdził, że podmiot ma zamiar utrzymywać fundusze w BTC.

Zakupy BTC przez Square, MicroStrategy, Teslę i inne firmy wywołały efekt domina, który sprawił, że udział instytucji wzrósł do niespotykanego wcześniej poziomu. W Kanadzie zatwierdzono 3 nowe produkty finansowe, aby dać inwestorom lepszą ekspozycję na BTC i jak pokazuje analityk Lex Moskovski, ich wydajność przekroczyła wszelkie oczekiwania.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Wykorzystanie bitcoina w aplikacji Square coraz wyraźniejsze

Pandemia Covid-19 przyspieszyła adopcję cyfrowych metod płatności i kryptowalut. Na poparcie tego twierdzenia dyrektor finansowy Square powiedziała, że tylko w styczniu tego roku 1 mln nowych konsumentów skorzystało z Cash App autorstwa firmy, aby kupić bitcoina. W 2020 roku co najmniej 3 miliony osób używało produktu Square do handlu kryptowalutą.

Dyrektor wykonawcza ujawniła, że wspierając adopcję bitcoina firma wyeliminowała opłaty transakcyjne w ramach Cash App dla użytkowników tej kryptowaluty. Równolegle, firma będzie nadal przekazywać dotacje deweloperom BTC, aby wspierać rozwój ekosystemu i protokołu.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa forum | dax notowania na żywo | bitcoin kurs 2019 | kurs dolara forum | bankomat blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs złotego (EUR/PLN) słaby nawet przy świetnych nastrojach globalnych
Następny artykułWall Street coraz bardziej zależne od inwestorów detalicznych, pokazują badania
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here