Naga MarketsBitcoin: trzy raz więcej inwestorów niż trzy lata temuBitcoin staje się coraz popularniejszy i przekonuje się do niego coraz więcej osób – taki wniosek można wysnuć z sondażu Gallup, który sprawdził szereg trendów związanych z kryptowalutą. Jak się okazuje, obecnie w BTC inwestuje 3 razy więcej osób niż jeszcze 3 lata temu w 2018 roku. Co ciekawe, niemal wszyscy uważają bitcoina za ryzykowny instrument, co stoi w pewnej sprzeczności z tym, jak przez lata była ona reklamowana: jako alternatywna dla całkiem stabilnego złota.

Bitcoin: nieco większe zaufanie do kryptowaluty niż kiedyś

Bitcoin zyskał sporo zwolenników przez ostatnie lata, jak pokazał sondaż firmy analitycznej Gallup. Obecnie, już 6% inwestorów przekonało się ulokowania swoich środków w BTC, podczas gdy jeszcze w 2018 roku było to zaledwie 2%. Warto przy tym uściślić, kim są inwestorzy według sondażu: to osoby, które zainwestowały co najmniej 10 tys. dol. w różnego rodzaju instrumenty finansowe: akcje, obligacje czy fundusze inwestycyjne.Największy wzrost zainteresowania bitcoinem zauważony został wśród przedstawicieli „młodego” pokolenia inwestorów. W grupie osób „do 50 lat” aż 13% posiada obecnie BTC wobec 3% w 2018 roku. Wśród części osób starszych niż 50 lat, wynik również się potroił: do 3% względem 1%.

Bitcoin: trzy razy więcej inwestorów niż trzy lata temu
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Niemniej, wśród inwestorów wciąż królują inwestycje w akcje. Aż 84% badanych stwierdziło, że posiada udziały w funduszach akcyjnych lub wzajemnych (ang. mutual funds), a 67% akcje spółek. Natomiast 50% inwestuje w obligacje.

Zobacz również: Bitcoin jest zagrożeniem dla branży finansowej, uważa prezes Starling Bank

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin nie do końca jak złoto

Klasycznie, nie brakuje nieco kontrowersyjnych porównań bitcoina do złota. Z jednej strony, Gallup sugeruje, że BTC jest całkiem podobny do metalu szlachetnego z uwagi na podobne zainteresowanie nim ze strony inwestorów. 11% osób jest przekonanych do inwestycji w kruszec, podczas gdy w przypadku bitcoina jest to już wcześniej wspomniane 6%.

invest

Jednak złoto, które powszechnie uznawane jest za stabilny instrument finansowy chroniące przed trudnymi czasami zasadniczo różni się w kwestii właśnie postrzeganego stopnia ryzyka przez inwestorów.

Aż 60% ankietowanych stwierdziło, ze bitcoin jest „bardzo ryzykownym” aktywem. To znacznie mniej niż 75% w 2018 roku. Pozostałe 35% sądzi, że jest „trochę ryzykowne”, a 5% uważa, że z inwestycją w BTC w ogóle nie jest związane żadne ryzyko.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy walut w czasie rzeczywistym | de30 | broker stp | ropa wti notowania | asseco akcje | Dolar nowozelandzki | nasdaq akcjeJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here