Naga MarketsBitcoin zyskuje w październiku 19%. Kurs BTC notuje najlepszy tydzień od kwietniaPo raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy cena Bitcoina wzrosła w tym tygodniu powyżej 12 tys. dolarów, jeszcze tego samego dnia testując ponad roczne maksima i wybijając pułap 13 tys. dolarów. Najstarsza kryptowaluta wzrosła o niemal 10% w ciągu zaledwie 24 godzin, a traderzy zastanawiają się czy kurs BTC znajdzie miejsce na dalsze wzrosty? Więcej o perspektywach dalszych wzrostów BTC opowiada David Jones, główny analityk Capital.com.

  • Bitcoin testował najwyższe poziomy od czerwca 2019 roku, dochodząc do 13,3 tys. dolarów
  • Poziom 13 tys. dolarów zadziałał jak opór, jednak analitycy spodziewają się kolejnych ruchów wzrostowych
  • Dopóki kurs BTC utrzyma się nad maksimami z sierpnia i nad poziomem 12 tys. dolarów nie powinna grozić mu silniejsza wyprzedaż

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin wybija konsolidację trwającą od maja. Czy kurs BTC ma szansę na dalsze wzrosty?

Nagłe umocnienie Bitcoina pojawiło się w nocy, w okolicach północy najstarsza kryptowaluta wyznaczała tegoroczne maksima, w trakcie sesji czwartkowej wchodząc w konsolidację poniżej poziomu 13 tysięcy dolarów.

Ten rajd był w rzeczywistości długo oczekiwany i analitycy oczekują kolejnego runu byka. Ale zanim będą mogli wyznaczyć następny cel cenowy kryptowaluta będzie musiała pozostać powyżej tego poziomu przez jakiś czas. Jednakże, biorąc pod uwagę sześciodniową passę zysków Bitcoina z zeszłego tygodnia, październik był jak dotąd bardzo dobrym miesiącem dla najstarszego cyfrowego aktywa – komentował David Jones z Capital.com.

Capital.com
Capital.com: handluj złotem z niskim spreadem (0.20$) i bez prowizji! SPRAWDŹ NAS

Na przestrzeni całego października Bitcoin jak na razie zyskuje 19%, co jest najlepszym wynikiem od lipca. Bieżący tydzień natomiast z zyskiem o ponad 11% jest jak na razie najlepszy od końca kwietnia bieżącego roku.

David Jones wyznacza poziomy wsparć i oporów dla przyszłych cen BTC na następujących pułapach cenowych: opory to 13,83 tys. (szczyty z czerwca 2019 r.), 13,2 tys. (szczyty z lipca 2019 r.) oraz 12,5 tys. dolarów (szczyty z sierpnia 2020 r.), natomiast wsparcia to 9,8 tys. (dołki z sierpnia 2020 r,), 8,8 tys. (dołki z czerwca 2020 r.) oraz 8,05 tys. (dołki z maja 2020 r.).

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here