Naga MarketsWraz z trwającą od połowy grudnia 2018 r. do drugiej połowy czerwca br. aprecjacją ceny BTC, dostrzec można było rosnące zainteresowanie Bitcoinem. Mimo, iż od tego czasu cena najstarszej z walut wirtualnych osunęła się o ponad 40%, to zainteresowanie BTC wciąż nie maleje. Można by nawet rzec, że jest wręcz przeciwnie.


Ilość krypto-milionerów najwyższa w historii

Analityk i ekonomista Willy Woo, jest znany ze swojej znakomitej pracy nad modelami sygnalizacyjnymi i narzędziami wspomagającymi decyzje inwestycyjne. W jednym ze swoich ostatnich postów na twitterze zauważył, iż najnowsze dane wskazują, że liczba adresów zawierających ponad 1000 BTC (ok. 8,3 mln USD) rośnie obecnie w takim samym tempie jak przed rokiem 2014. Okazuje się więc, że mimo, iż Bitcoin jest obecnie o 62715% droższy niż w roku 2013, to sieć powtarza trend z pierwszych lat swojego istnienia.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że na przestrzeni 2013 roku, wartość portfela zawierającego 1000 BTC oscylowała w przedziale od 12,77 tys. USD do 1,163 mln USD. Okazuje się więc, że często mogli sobie na coś takiego pozwolić przeciętni obywatele, którzy nie posiadali wielomilionowych majątków. Dziś portfel zawierający 1000 BTC wart jest natomiast już ponad 8,3 mln USD, co sprawia, że na taką inwestycję mogą sobie pozwolić już jedynie zamożni tego świata.

Woo zwraca także uwagę, że nawet jeśli osoby generujące adresy z ponad 1000 BTC w tamtym czasie robiły to z technicznej ciekawości, zachęty w 2019 roku mają charakter czysto finansowy.

– Moim zdaniem jesteśmy prawdopodobnie w nowym odrodzeniu Bitcoin. Ten jest zasilany napływem kapitału inwestorów o wysokiej wartości netto, podczas gdy ten wcześniejszy był od doświadczonych technologów, którzy uruchamiali sieć – zauważa Woo.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta do dolara australijskiego (GBPAUD) na poziomach z maja br. Czas na korektę? – Analiza dla początkujących
Następny artykułKurs franka do jena (CHFJPY) odrabia straty. Na drodze wzrostom stoi linia trendu spadkowego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here