Naga MarketsBitcoin zyskuje ponad 20% w 2 dni. Kurs BTC dotyka granicy 9,5 tys. USDNajstarsza z kryptowalut ponownie udowadnia, że potrafi mocno zaskoczyć inwestorów. Bitcoin w w środę rósł o 13%, w czwartek dokładając kolejne 7,5%, testując najwyższe poziomy od końca lutego i podchodząc pod pułap 9,5 tysiąca dolarów. W efekcie kurs BTC dynamicznie wybija dotychczasowe opory i powraca do stref cenowych z początku 2020 roku, otwierając sobie ponownie drogę w kierunku tegorocznych maksimów, zlokalizowanych w okolicach 10,4 tys. dolarów. Najbliższy opór pokrywa się jednak ze szczytami październikowymi na wysokości strefy 9,6 tys. dolarów.

  • Bitcoin na giełdzie Bitstamp w dwa dni zyskuje ponad 20%, a na rynku futures testuje poziomy powyżej 9,5 tysiąca dolarów
  • Kurs BTC zostawia w tyle kumulację serii ważnych oporów i przy najwyższych wolumenach od ponad miesiąca podchodzi pod poziomy obserwowane ostatni raz w lutym
  • Wzrost od marcowych minimów wynosi już 90%, a na szerokim rynku kryptowalut widać ogólną euforię
  • Ethereum rośnie o 10,4%, XRP zyskuje 9%, a Bitcoin Cash i Bitcoin SV kolejno 11% oraz 14%

Bitcoin napędzany przez Wall Street i wysokie oczekiwania odnośnie halvingu

Dynamiczne ruchy wzrostowe na rynku Bitcoina spowodowały, że kryptowalucie udało się domknąć lukę spadkową na wykresie kontraktów terminowych i przetestować poziom 9,5 tys. dolarów. W ślad za rynkiem futures podążały również główne giełdy kryptowalutowe, a para BTC/USD w przypadku platformy Bitstamp rośnie w środę o 7% i niemal ociera się o maksima z października ubiegłego roku, gdzie przebiega istotna strefa oporu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin pozytywnie zaskoczył inwestorów i dynamicznie rośnie 2. dzień z rzędu. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin pozytywnie zaskoczył inwestorów i dynamicznie rośnie 2. dzień z rzędu. Źródło: Tradingview.com

Jak pisano już w środę, na euforię wśród inwestorów kryptowalutowych składa się kilka czynników, jednymi z najistotniejszych jest zbliżający się halving sieci BTC oraz bardzo duży optymizm widoczny na Wall Street i kilkuprocentowe umocnienie głównych indeksów. Ostatnie badania, między innymi przeprowadzone przez Binance, potwierdzają, że pomiędzy Bitcoinem i S&P 500 w ostatnim czasie występuje bardzo silna korelacja.

(…) pod uwagę trzeba wziąć doniesienia napływające na rynek w środę. Amerykańska spółka Gilead Sciences raportowała pozytywne postępy w ramach poszukiwań skutecznych sposobów walki z Covid-19 (koronawirusem), w efekcie czego na rynku widać było wzmożony spadek awersji do ryzyka, a co za tym idzie umocnienie Wall Street i spadki na dolarze amerykańskim. S&P 500 rósł o 2% i pogłębiał kilkudziesięciodniowe maksimakomentował Tomasz Sarna z Comparic.pl.

Zgodnie z danymi portalu Coinpaprika, siedmiodniowa stopa zwrotu z inwestycji w Bitcoina wynosi już niemal 33%, a łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego dzięki ostatnim wzrostom przekracza 265 miliardów dolarów, znajdując się na najwyższych poziomach od początku marca, przy jednocześnie rekordowym wolumenie.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

OKB, Bitcoin SV i Crypto.com liderami wzrostów w gronie TOP20 altcoinów

Patrząc na rynek 20 największych kryptowalut, to Bitcoin w skali ostatniej doby przewodzi wzrostom, ciągnąc za sobą jednak praktycznie wszystkie z pozostałych tokenów. Najsilniej rosną OKB (+15,5%), Bitcoin SV (14%), Crypto.com (+13%), EOS (+11%) oraz Bitcoin Cash (+11%).

BSV co prawda utrzymuje się poniżej maksimów z początku kwietnia, chwilowo jednak testował poziom 228,54 dolarów, najwyższy od ponad dwóch miesięcy.

Coin360.com
Coin360.com

Aprecjację rynku kryptowalut potwierdza również powyższa mapa cieplna, na której doskonale widać, że zdecydowana większość cyfrowych aktywów rośnie, napędzana przez największe aktywa tego rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSelvita miała wstępnie 3,7 mln zł zysku netto w I kw. 2020 r.
Następny artykułCCC z silną reakcją na otwarcie galerii – zapiski giełdowego spekulanta
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here