Naga MarketsPo nieudanej próbie niedzielnej, w poniedziałek kurs BTC skutecznie wybijał dotychczasowe maksima z 2019 roku rozrysowane jeszcze w maju i podchodził niemal pod poziom 9500 dolarów na luksemburskiej giełdzie Bitstamp. Po sześciu dniach nieustannych wzrostów Bitcoin rozpoczyna wtorek od korekty spadkowej (tracąc 1,7%), nadal utrzymuje się jednak nad nowym poziomem wsparcia. Obecny układ techniczny zwiększa szansę przetestowania strefy 10 tysięcy dolarów.


Bitcoin (BTC) najwyżej od maja 2018 roku

Notowania najstarszej z kryptowalut w trakcie poniedziałkowej sesji wybijały bez problemu okrągłą strefę 9 tysięcy dolarów oraz zamykały się powyżej rysowanego miesiąc wcześniej, tegorocznego szczytu. Reakcja podażowa z wtorku jest trzymana w ryzach przez nowe wsparcie, a zdaniem analityków JP Morgan, ostatnia fala wzrostów BTC jest wynikiem rosnącego zainteresowania ze strony dużych instytucji.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Inwestorzy instytucjonalni stanowili najwyższy odsetek całkowitego popytu na produkty Grayscale w pierwszym kwartale (73%). Było to również zgodne z ich udziałem w przepływach rynków w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy (73%). Jak już wspominaliśmy w poprzednich raportach, wielu inwestorów instytucjonalnych może postrzegać obecne ceny jako atrakcyjny punkt wejścia do swoich podstawowych pozycji w aktywach cyfrowych” – komentował w swoim raporcie Greyscale, do którego operacji swoją tezę odnosił JP Morgan.

kurs BTC, Bitcoin 18 czerwca
Bitcoin na wykresie dziennym

Niezależnie od tego co lub kto wywołało tak silne umocnienie BTC po wybiciu ze strefy akumulacji rysowanej od początku czerwca, notowania zyskiwały kilkadziesiąt procent w przeciągu tygodnia i inwestorzy czekają obecnie na podejście w okolice 10 tysięcy dolarów. Więcej na ten temat w porannym przeglądzie rynków kryptowalutowych mówi Tomasz Rozmus z Tokeneo:

Ripple również silnie zyskuje, reagując na kupno udziałów w MoneyGram

W trakcie poniedziałkowej sesji umacniał się nie tylko Bitcoin, ale również token XRP, kryptowaluta sieci Ripple. Aprecjacja była spowodowana informacją, że startup blockchainowy wykupił udziały o wartości 30 milionów dolarów w przedsiębiorstwie MoneyGram zajmującym się płatnościami międzynarodowymi.

Już wcześniej, Ripple nawiązało współpracę z firmą, która wykorzystuje produkty startupu przy transakcjach walutowych oraz przetwarzaniu płatności. XRP na giełdzie Bitstamp w szczytowym momencie zyskiwał ponad 8,5%, notując czwarty dzień wzrostów z rzędu i testując poziomy powyżej 0,46 USD. Wtorek przynosi co prawda delikatną korektę spadkowa, jednak para XRP/USD nadal porusza się w okolicach miesięcznych maksimów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here