Naga MarketsDziś w nocy, punktualnie o godzinie 3:00 czasu polskiego zaobserwować można było dynamiczną aprecjację Bitcoina. W ciagu zaledwie kilkunastu minut najstarsza i najpopularniejsza z kryptowalut umocniła się bowiem aż o ponad 440 USD co stanowi niemal 7% docierając w okolice 6900 USD.

Za jeden z powodów tak silnych wzrostów upatruje się przerwę techniczną giełdy BitMex. To właśnie wówczas platforma, która każdego dnia obsługuje transakcje warte miliardy dolarów przeszła w tryb offline z powodu planowanej konserwacji.

Wzrosty te dały jednak szansę na dość szybki zarobek i to nie tylko spekulantom, którzy wyczuli odpowiedni moment na zakupy, lecz również arbitrażystom. Ceny na poszczególnych giełdach różniły się bowiem przez chwilę o ponad 100 dolarów.

W tej chwili BitMEX działa już normalnie. W związku z tym dopiero najbliższe godziny pokażą, czy rynek przetrwa próbę czasu i utrzyma wartość na obecnym poziomie, czy być może okaże się, że to zwykły pump & dump.

Spoglądając stricte technicznie na notowania cyfrowego złota warto jednak zwrócić uwagę, że na skutek tych dynamicznych wzrostów kurs dotarł w okolice technicznego oporu. Biorąc pod uwagę, że poziom ten zbiega się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się jego możliwe odrzucenie.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy – Ichimoku” 22.08.2018 NZD/CAD
Następny artykułNZDUSD – koniec korekty wg PA+MACD ? – 22/08/18
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here