Naga Marketsbitcoin płonieChociaż do końca miesiąca zostało jeszcze kilka dni, a nieprzewidywalność rynku kryptowalut wielokrotnie udowadniała, że w tym czasie notowania mogą bardzo mocno się zmienić, to mimo to pozwolę sobie zaryzykować poniższe stwierdzenie: Bitcoin notuje najlepszy miesiąc od grudnia 2017 roku. Inwestorzy kryptowalutowi musieli czekać aż 17 miesięcy, aby kurs BTC ponownie odnotował spektakularne zyski, które jak na razie w maju sięgnęły 70%.


Bitcoin z najlepszym miesiącem od grudnia 2017 r. Kurs BTC podchodzi pod 9 tys. USD

Chociaż w poniedziałek, o godzinie 12:00 z nocnych wzrostów Bitcoina, który podchodził niemal pod 9 tys. USD, nie zostało już zbyt wiele, to najstarsza z kryptowalut pogłębiała tegoroczne maksima i ponownie rozpalała oczekiwania inwestorów co do osiągnięcia kolejnego, psychologicznego poziomu cenowego. Weekendowa aprecjacja o kilkanaście procent sprawiła, że na przestrzeni kończącego się powoli maja, kurs BTC wzrastał o około 70%, notując czwarty miesiąc wzrostów z rzędu i najbardziej zyskowny okres od siedemnastu miesięcy (grudnia 2017):

Bitcoin wykres miesięczny
Bitcoin na wykresie miesięcznym. Kurs BTC notuje jeden z najlepszych miesięcy w historii.

Silniejsze wzrosty od tych obserwowanych w bieżącym miesiącu najstarsza z kryptowalut notowała jedynie na przestrzeni listopada oraz grudnia 2017 roku, kiedy niewiele zabrakło do przetestowania pułapu 20 tysięcy dolarów.

Spoglądając natomiast na wykres dzienny można zauważyć, że ostatni raz Bitcoin był tak drogi w maju ubiegłego roku. Co prawda w tym momencie strefa oporu wypada na 8750 dolarów (zamknięcie świecy niedzielnej), jednak BTC ma za sobą tak wiele poziomów wsparć, że zdaniem analityków tylko niespodziewane załamanie rynku mogłoby wywołać silniejsze spadki.

Bitcoin na wykresie dziennym
Bitcoin na wykresie dziennym

– Dokąd zmierzamy? Cel to są okolice 9300 – 9500 dolarów. Tutaj rzeczywiście Bitcoin może na chwilę stanąć, ze względu na to, że po tak dużym ruchu część graczy może realizować częściowo zyski – komentuje obecna sytuację na BTC, Tomasz Rozmus.

Zobacz również: Zobacz także: Bitcoin najdroższy od ponad roku! Cena BTC pokonała kolejny opór i zmierza w kierunku 10 tys. USD

Nie tylko Bitcoin. Litecoin oraz Ethereum również z rekordowymi miesiącami

W momencie gdy Bitcoin wybija nowe roczne maksima, w jego ślady idzie również szeroki rynek altcoinów. Na szczególną uwagę w gronie głównych tokenów zasługują szczególnie monety sieci Ethereum oraz Litecoin, które również notują rekordowe wyniki w maju. ETH/USD zyskuje 70%, a LTC/USD ponad 75%, testując najwyższe poziomy od połowy ubiegłego roku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here