Naga MarketsBTC bitcoinNiedzielna sesja przyniosła wyraźniejsze umocnienie Bitcoina (3,5%), najsilniejsze od 11 dni, dzięki czemu najstarsza z kryptowalut odbijała od ważnej strefy wsparcia i wzrastała w okolice 8300 dolarów. W nowym tygodniu kurs BTC kontynuuje aprecjację (jak na razie jednak marginalnie), a weekendowy skok wartości przyczynił się również do wzrostu optymizmu na rynku altcoinów. Najwięcej zyskały na tym forki BTC – Bitcoin SV oraz Bitcoin Cash w ujęciu dobowym rosły kolejno o 7,2% oraz 6%.


Bitcoin odbija, jednak nadal pozostaje w wąskim kanale zmienności

Chociaż odbicie Bitcoina w niedzielę z całą pewnością zwiększa optymizm na rynku kryptowalut, to najstarszy z cyfrowych aktywów od miesiąca pozostaje w wąskim kanale zmienności o zakresie kilkuset dolarów, który jest przyklejony do wielomiesięcznych minimów. Jeżeli BTC miałby powrócić na właściwe tory i zdjąć ze swoich barków presję podażową, to musiałby powrócić co najmniej nad minima z lipca występujące na wysokości okrągłego poziomu 9 tysięcy dolarów:

Bitcoin odbija w niedzielę, do silniejszej korekty jednak nadal daleko. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin odbija w niedzielę, do silniejszej korekty jednak nadal daleko. Źródło: Tradingview.com

Patrząc na wykres miesięczny, kurs Bitcoina jak na razie rysuje czwartą świecę spadkową z rzędu, z drugiej jednak strony zakres jej zmienności jest najmniejszym od początku 2019 roku, a gdyby pod uwagę brać jedynie rozpiętość korpusu świecy (bez dolnego i górnego knota), to ostatni raz kryptowaluta była tak stabilna w styczniu 2017.

Altcoiny zyskują na wzrostach Bitcoina. Bitcoin SV (BSV) oraz Bitcoin Cash (BCH) najsilniej w górę

Dwa forki Bitcoina, które kilka miesięcy temu konkurowały o prawo do korzystania z jednego tickera oraz rynkową dominację – BSV i BCH – najsilniej zyskiwały na niedzielnym umocnieniu oryginalnego BTC. Bitcoin SV rośnie łącznie o ponad 7% i testuje najwyższe poziomy od końcówki września, kiedy w trakcie jednej sesji notowania traciły niemal 26%.

Na wykresie Bitcoin Cash dynamika wzrostów jest bardzo zbliżona, z tą jednak różnicą, że BCH przed obiciem testował minima na 210 USD (pokrywające się z dołkami wrześniowymi) i odbijał jedynie w okolice kilkudniowych maksimów.

Z altcoinów w poniedziałek wyróżniają się również Monero i Dash zyskujące ponad 3%, natomiast Ethereum i Litecoin rosną w przedziale 2%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here