Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na krawędziW trakcie środowej sesji cena Bitcoina (BTC) na głównych giełdach odbijała o nawet 6% powyżej poziomu 4 tysięcy dolarów. Jak zauważa agencja prasowa Reutera, najstarsza z kryptowalut zmierza w kierunku największego jednodniowego umocnienia od czterech miesięcy – ostatni raz tak silną aprecjację obserwowano bowiem w lipcu.


BTC znajduje wsparcie i (chwilowo) powraca nad psychologiczny poziom

25 listopada na luksemburskiej giełdzie kryptowalutowej Bitstamp, za jednego Bitcoina płacono mniej niż 3,5 tysiąca dolarów, co było najniższym poziomem od 13 miesięcy. Notowania utworzyły jednak wyraźne wsparcie na wysokości 3,7 tysiąca dolarów (żadna sesja handlowa nie zamykała się poniżej), co w środę poskutkowało ostatecznie silniejszym odbiciem i chwilowym naruszeniem okrągłego poziomu 4 tysięcy dolarów. Kupującym nie udało się jak na razie na trwałe pokonać poziomu, rynek kryptowalut złapał jednak odrobinę oddechu po silnych wyprzedażach z zeszłego tygodnia.

bitcoin 28 listopada 2018
Źródło: Tradingview.com

W styczniu 2018 roku łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego wynosiła ponad 800 miliardów dolarów. Niespełna jedenaście miesięcy później znajduje się na poziomach o 700 miliardów dolarów mniejszych pokazując skalę spadku wartości nie tylko samego Bitcoina, ale również innych cyfrowych aktywów. W tym samym czasie dominacja najstarszej z e-monet utrzymuje się powyżej 50%.

Środowe odbicie Bitcoina ciągnie za sobą inne duże kryptowaluty i tym samym drugi co do wielkości (pod względem kapitalizacji) Ripple (XRP) umacnia się o 7%, Ethereum (ETH) o niemal 9%, a Bitcoin Cash (BCH) o prawie 5%:

notowania kryptowalut 28 listopada
Źródło: Coinpaprika.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin jest najlepszym aktywem ostatniej dekady?

Chociaż zaprezentowany wcześniej wykres z pewnością tego nie obrazuje, to zdaniem Anthony’ego Pompliano, partnera w firmie inwestycyjnej Morgan Creek Digital Assets, Bitcoin jest najbezpieczniejszą warstwą rozliczeń transakcji na świecie. Dodaje jednocześnie, że przez ostatnie 10 lat nie obserwował na rynku tak dobrego instrumentu, którego aprecjacja w tym czasie pokonała główne indeksy giełdowe. Ostatnie 10 lat to kilka silnych wyprzedaży wynoszących ponad 80%, jednak ostatnie dwa lata nadal znajdują się na plusie, i to wynoszącym aż 400%.

Dodał on także, że wszystkie działania cenowe widziane na notowaniach BTC w ostatnich latach były napędzane przez inwestorów detalicznych – przed jakimkolwiek znaczącym zaangażowaniem ze strony graczy instytucjonalnych, takich jak ci, którzy są gotowi wejść na rynek kryptowalut w przyszłym roku. Mowa tu między innymi o giełdzie Nasdaq, która ma zamiar zaprezentować nowe instrumenty w I kw. 2019 r.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here