Naga MarketsMoneta Bitcoin (BTC)W trakcie wtorkowej sesji Bitcoin umacniał się o jeden procent, a w środowe przedpołudnie dodaje do swojej wartości kolejny procent, wybijając poziom 9,7 tys. USD. Notowania cały czas pozostają w relatywnie wąskim kanale zmienności pomiędzy lipcowymi minimami, a okrągłym pułapem 10 tysięcy dolarów. Krótkoterminowe ożywienie kursu BTC przełożyło się także na rynek altcoinów, na którym najwięcej zyskuje Bitcoin Cash (9%) oraz Binance Coin (4%).


Bitcoin akumuluje przed powrotem nad psychologiczny opór

Tomasz Rozmus, prezes giełdy Tokeneo w porannym programie Crypto Flash transmitowanym w Comparic24.tv stwierdza, że kurs BTC w tym momencie znalazł się w strefie akumulacji, która pozwoli zgromadzić większą liczbę zleceń zakupowych i przy rosnącym wolumenie doprowadzi ostatecznie do wybicia okrągłego poziomu 10 tysięcy dolarów. Pokonanie psychologicznego oporu umożliwiłoby między innymi ponowne podejście pod tegoroczne maksima, które rysują się w okolicach 13 tysięcy dolarów.

Zaburzeniem tego scenariusza mogłoby być silniejsze osunięcie się Bitcoina i pokonanie lipcowych minimów, które trzymają cenę w ryzach. Wtedy kolejne wsparcie rysuje się w okolicach 7,6 tys. dolarów i pokrywa się z minimami z pierwszej połowy czerwca.

Bitcoin notuje skromne zyski drugą sesję z rzędu. Kurs BTCUSD D1
Bitcoin notuje skromne zyski drugą sesję z rzędu. Kurs BTCUSD D1

Więcej o sytuacji technicznej rynku kryptowalut oraz o najważniejszych wydarzeniach w świecie cyfrowych aktywów usłyszysz na antenie Comparic24.tv:

Bitcoin Cash nie był tak wysoko od 11 dni, altcoiny na zielono

Aprecjacja Bitcoina ciągnie za sobą również rynek alternatywnych tokenów. Najlepiej radzi sobie na nim Bitcoin Cash, który w skali ostatnich 24 godzin zyskuje ponad 9%, wybija poziom 330 dolarów i testuje najwyższe poziomy od 11 dni. Co prawda notowania nadal przesuwają się w wąskiej konsolidacji, jednak test jej górnego ograniczenia jest sygnałem, że byki są gotowe do silniejszych zakupów.

Rynek altcoinów w ostatni dzień handlowy lipca. Źródło: Coinpaprika.com
Rynek altcoinów w ostatni dzień handlowy lipca. Źródło: Coinpaprika.com

Sytuacja ulega poprawie również w ujęciu tygodniowym, gdzie coraz większa liczba kryptowalut zyskuje. Na tym tyle najgorzej wypada Bitcoin SV, który nadal nie odrobił strat z ostatniej korekty i w przeciągu tygodnia traci ponad 9%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here