Naga MarketsMoneta Bitcoin leżąca na stoleW trakcie piątkowej sesji notowania Bitcoina na światowych giełdach osuwały się do poziomu poniżej 3300 dolarów, co było najniższym pułapem od września 2017 roku, czyli od piętnastu miesięcy. W przeciągu kolejnych 24 godzin cena najstarszej z kryptowalut wzrastała natomiast o 16% o 500 dolarów, testując minima z drugiej połowy listopada. Poziom jednak skutecznie blokuje dalszą aprecjację i poniedziałek zaczyna się od niewielkiej korekty spadkowej.


11% straty w skali całego tygodnia

Chociaż pod koniec weekendu Bitcoin (BTC) zniósł część piątkowych spadków, to w skali całego tygodnia inwestycja w największy z cyfrowych aktywów przyniosłaby ponad 11% straty. Na pierwszym miejscu w tym niechlubnym rankingu plasuje się jednak Bitcoin Cash (BCH), który w skali ostatnich siedmiu dni tracił niemal 41%. Z czołówki kryptowalutowej w tym czasie na skromny zarobek (3,5%) pozwolił jedynie Bitcoin SV, który cały czas balansuje na granicy pułapu 100 dolarów.

notowania bitcoina 10.12
Źródło: Tradingview.com

Jak widać na powyższym wykresie pułap 3700 był na początku testowany jako strefa wsparcia, a obecnie sprawdza się równie dobrze jako nowy opór, blokując cenie możliwość silniejszych wzrostów. Pomimo odbicia od 15-miesięcznych minimów, tendencja cenowa BTC nadal skierowana jest na południe.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Górnicy z Chin wyprzedają BTC

Ze względu na ostatnie niskie ceny wielu kryptowalut, wydobycie stało się mniej opłacalne. Kiedy ceny aktywów cyfrowych byłyby wyższe, górnicy trzymaliby coiny przez dłuższy czas, jednak jeden z chińskich górników uważa, że ​​tak już nie jest. Wcześniej w tym tygodniu górnik Jin Xin powiedział chińskojęzycznemu serwisowi informacyjnemu, że wielu jego kolegów górników prowadzi krótką sprzedaż BTC w celu zabezpieczenia się przed niekorzystnymi warunkami na rynku.

“Jeśli wykopię 30 monet w następnym miesiącu, podczas gdy cena może nadal spadać o kolejne 10 procent, zgodnie z aktualnym trendem, złożę na giełdzie zlecenie ‘short’ po bieżącej cenie, ale dostarczę je miesiąc później” – powiedział Jin.

Chiński górnik wyjaśnił dalej, że duża liczba lokalnych górników traktuje krótką sprzedażą jako akt “samoobrony.” Jin dodał, że jeśli nie sprzedadzą BTC, niektórzy górnicy zostaną “ostatecznie wyeliminowani”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here